full screen background image
Search

ТАГ: ,

Jaguar Land Rover отвори нова фабрика во Словачка

JLR тукушто ја отвори својата нова фабрика во Нитра, Словачка – а таму ќе произведува 100.000...

Jaguar Land Rover ќе инвестира 3.7 милиони фунти во систем за автономно теренско возење

Британскиот бренд најави дека ќе направи голема инвестиција во системот кој се вика Cortex –...

ТЕСТ: Range Rover Sport 3.0 HSE TDV6 – Британска теренска аристократија!

Ако барате голем, луксузен и компетентен теренец – навистина нема потреба да гледате...

Land Rover слави 70 години со специјален Defender Works V8

Иако класичниот – и легендарен – Defender веќе не се произведува, Land Rover реши да го прослави...

ТЕСТ: Land Rover Discovery 2.0 Sd4 240 SE – Легендарни британски гени!

Големиот Discovery е меѓу најталентираните теренци на светот – автомобилот кој лесно совладува...

Претставен освежениот Range Rover Sport – добива и плаг-ин хибрид со 404 коњски сили!

Освежениот Range Rover Sport ќе го препознаете по редизајнираните браници, новата маска на...

Попладневно Кино: Видео од Above & Beyond турнеата на Jaguar & Land Rover во Македонија

Неодамна во Македонија ја посети Above & Beyond карванот на Jaguar & Land Rover – па попладнево ви го...

Jaguar Land Rover ќе лансира нова Road Rover гама до 2020

Британскиот бренд ќе претстави целосно ново семејство на модели со ознака Road Rover до 2020...

ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

Минатата седмица имавме одлична можност да учествуваме на JLR Above & Beyond турнеата во чии...

Land Rover го претстави монструозниот Discovery SVX со 525 коњски сили!

Британскиот бренд го откри новиот Discovery SVX, кој е дизајниран да биде тврдокорен теренец со...

Официјално отворен новиот ексклузивен салон на Jaguar и Land Rover во Македонија

Во пригодна атмосфера, и со современ пристап вчеравечер официјално беше отворен новиот...

Land Rover претстави нови мотори за Evoque и Discovery Sport

Land Rover додава три нови погонски единици во палетата на мотори кај новите Range Rover Evoque и Discovery

F-Pace е заслужен за зголемената продажба на Jaguar Land Rover

Британскиот луксузен бренд може да се пофали дека оваа година значително ја зголеми...

Range Rover слави 600.000 примероци од Evoque со специјалниот Landmark Special Edition

Evoque се продава веќе шест години и е еден од најпопуларните модели на брендот – досега се...