full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Официјално: Премиум Ауто Зентрум е нов импортер на Jaguar и Land Rover во Македонија!

Во друштво на голем број соработници и пријатели вчеравечер свечено се отвори единствениот...

Jaguar и Land Rover пристигнаа во Македонија!

Новиот салон на Jaguar и Land Rover е во финални фази на подготовка и наскоро ќе биде официјално...

Startech му оддава почит на легендарниот Defender со ексклузивниот Sixty8

Именуван по вкупно 68-те години сериско производство на Land Rover Defender, Sixty8 на Startech е вистински...

Контролирајте Range Rover Sport преку далечинско со вашиот паметен телефон!

Сега за сега ова е само концепт, но како дел од програмата за автономни возила, Jaguar Land Rover...

Како би требало да изгледа Land Rover Defender според А. Kahn!

Гледајќи го робустниот и голем Defender на Kahn, навистина е тешко да најдеме доволно зборови за да...

Вечерно Кино: Range Rover Sport SVR на Rockingham тркачката патека!

Големите теренци не припаѓаат на тркачките патеки, но тука е SVR верзијата на Range Rover Sport која...

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири...

Премиера: Новиот Land Rover Discovery Sport!

Новиот Land Rover Discovery Sport е своевидна замена за малиот Land Rover Freelander; ќе понуди авантгарден дизајн...

Утринска Гимнастика: Range Rover Evoque во најголемиот азиски скејт-парк!

Кратко но мошне интересно видео – погледнете како се снаоѓа Range Rover Evoque во најголемиот...

Land Rover го претстави современиот Discovery Vision Concept!

Со новиот Discovery Vision концепт, Британскиот бренд со Индијски сопственици ја најавува следната...

Утринска Гимнастика: Транспарентната хауба на Land Rover Discovery Vision Concept

На саемот за автомобили во Њу Јорк, Land Rover ќе го претстави концептот Discovery Vision, кој ќе ја...

Land Rover го освежи моделот Discovery

Land Rover го прикажа новиот обновен Discovery кој ќе биде јавно претставен на автомобилскиот саем во...

Land Rover Defender освежен за 2013

Можеби најдоброто теренско возил0 во историјата – Land Rover Defender добива неколку нови бои,...

Освежување за Freelander 2

Британците го претставија фејслифтот на Freelander 2, кој ќе дебитира наредната недела на Moscow Auto...