Larte Design го стилизираше големиот BMW X6 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Larte Design го стилизираше големиот BMW X6

Бодикитот од лесни композитни материјали е создаден за да се истакне робусниот изглед на баварскиот теренец.

Промените започнуваат од предниот дел, каде е поставен нов ревидиран браник, поагресивна хауба и затемнети бубрежни решетки. Видливи се и нов сет на ретровизори како и карактеристични странични лајсни.

Обликот на задниот браник е сменет, а задниот дифузер е здебелен и сега содржи дополнителни стоп светла. Сјајните црни бандажи во големини од 21 и 23 инчи додаваат на смелиот изглед, а надградбите се заокружуваат со малиот кровен спојлер.

Сопствениците на BMW X6 имаат можност да го купат каросерискиот комплет на Larte со стандардна конструкција од базалтни влакна, или дополнително да инвестираат во поскапи делови изработени од карбонски влакна.

Секоја од компонентите на комплетот може да се купи посебно, обезбедувајќи флексибилност за прилагодување.Автомобилски ентузијаст преку ден, DJ преку ноќ!