full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тјунинг

AC Schnitzer претстави аеро бодикит за BMW i3s

Германскиот тјунер создаде пакет за дотерување на екстериерот на малиот хибриден модел на...

Најбрзиот блиндиран автомобил во светот е Тјуниран Audi RS7

Компанијата AddArmor го претвори спортскиот и луксузен модел на Audi во најбрзото блиндирано...

7x Design го претстави проектот Ferrari GTO Vision

Компанијата 7x Design создаде естетски редизајн, наменет за 488 GTB, украсен со дизајнерски...

Тјунерите од ABT подготвија Amarok V6 TDI со 306 коњски сили

Инженерите од ABT Sportsline му посветија внимание на Volkswagen Amarok – и направија возило подготвено...

Mulgary Icon03 – BMW M240i пуштено „на најјако“

Mulgary Automotive а британска тјунинг-куќа која храбро тврди дека направила BMW M240i кој е повозбудлив...

Volkswagen претстави Golf GTI со 380 и Golf R со 400 коњски сили на Worthersee

Worthersee GTI фестивалот започна, а први на „распоредот“ за претставување се проектите на...

Mountune ја засили новата Ford Fiesta ST на 225 коњски сили

Тјунинг компанијата специјализирана за моделите на Ford го претстави пакетот „m225“, наменет...

Премиера: Alpina B7 xDrive e уште побрза и полуксузна BMW Серија 7

Alpina ја претстави нивната суперлимузина базирана на обновената BMW Серија 7 на автомобилскиот...

Сакате брз караван? Како ви звучи Seat Leon Cupra ST со 520 коњски сили?

Siеmoneit Racing се тука за да ги задоволат вашите потреби за налудничаво-брз караван – за нешто...

Ferrari 812 Superfast добива аеро пакет од Novitec

Novitec е едно од најегзотичните имиња во тјунинг светот – германците се фокусираат на Ferrari и...

ABT подготви своја екстремна верзија на Audi RS4 со 523 коњски сили!

Тјунерите од ABT се специјализирани за „дотерување“ на моделите од Volkswagen групацијата – и...

Honda Civic Type R не ви е доволно ненормален? Тука е Mugen!

Критиките кои некои ги имаат за изгледот на Honda Civic Type R сигурно ќе стивнат кога ќе во видат Mugen...

Project Inferno е Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe со 806 коњски сили кој постигнува 336 километри на час!

Тјунираниот мега-SUV доаѓа од Полска, а модификациите вклучуваат специјални турбо-полначи...

JE Designs подготвија SEAT Ateca наменета за секаков терен

Тјунерите од JE Design подготвија нешто несекојдневно за популарната SEAT Ateca – а тоа е All-Terrain...