full screen background image
Search

ТАГ: ,

Официјално: Претставен новиот Lexus GS F – доаѓа со 5-литарски V8 и 473 коњски сили!

По неодамнешната најава, луксузната рака на Toyota и официјално го претстави новиот Lexus GS F –...

Lexus најавува нов F-модел, најверојатно новиот GS F!

Јапонскиот луксузен огранок на Toyota го најавува следниот F-модел! Според очекуваното, тоа...

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири...

Lexus најавува нов кабриолет преку LF-C2 концептот!

Премиум огранокот на Toyota најавува можен иден кабриолет базиран на моделот RC преку концептот...

Lexus NX200t by 360 Elite Motorsports – Кога острото не е доволно остро!

Новиот NX кросовер на Lexus е повеќе од забележлив, благодарение на футуристичкиот дизајн –...

Започна производството на новиот Lexus NX

Јапонскиот премиум бренд започна со производство на новиот, контраверзен SUV. Наскоро го...

Новиот Lexus NX – Луксузен кросовер од друга планета!

Луксузниот бренд на Toyota официјално ја претстави сериската изведба од контроверзниот...

Утринска Гимнастика: Lexus и Netasha Bernard ви го претставуваат новиот Lexus RC F

Од една страна го имате новиот Lexus RC F, од друга моделот Netasha Bernard. Одличен начин да го...

ТЕСТ: Lexus IS300h F SPORT – Чудо на модерната технологија!

Новиот IS на Јапонскиот луксузен бренд носи многу новитети, многу нова технологија и храбар...

Lexus RC F – Најмоќниот Lexus со V8 мотор на сите времиња!

Придвижуван од 5-литарски V8 бензинец со повеќе од 450 коњски сили, новиот RC F има цел да биде...

Lexus го подготвува освежениот CT 200h

Луксузниот Lexus го подготвува освежениот CT 200h за неговото деби, кое го најавува за саемот на...

Официјално: Новото луксузно, спортско купе – Lexus RC!

Луксузниот огранок на јапонскиот гигант Toyota официјално го најави новото премиум спортско...

Новите Toyota Corolla и Lexus IS официјално претставени во Македонија!

Денес пред Македонските автомобилски новинари беше претставена најновата генерација на...

Вонземјаните напаѓаат – новиот Lexus LF-NX концепт!

Концептот со кој Lexus ќе се бори да го освои вниманието на посетителите на саемот во Франкфурт...