full screen background image
Search

ТАГ: ,

Официјално: Новото луксузно, спортско купе – Lexus RC!

Луксузниот огранок на јапонскиот гигант Toyota официјално го најави новото премиум спортско...

Новите Toyota Corolla и Lexus IS официјално претставени во Македонија!

Денес пред Македонските автомобилски новинари беше претставена најновата генерација на...

Вонземјаните напаѓаат – новиот Lexus LF-NX концепт!

Концептот со кој Lexus ќе се бори да го освои вниманието на посетителите на саемот во Франкфурт...

Новиот Lexus IS пристигна во Македонија!

Новиот „борец“ на Lexus пристигна во Македонија, поготвен со модерен дизајн и многу модерна...

Официјални фотографии од новиот Lexus IS!

Откако вчера „протекоа“ фотографии од новата генерација Lexus IS, луксузниот огранок на Toyota...

Први протечени фотографии од новиот Lexus IS!

Неколку дена пред неговата официјална премиера, протекоа првите фотографии од новиот Lexus IS!

Премиера: Новиот Lexus LF-CC Concept

Lexus тукушто ги објави првите фотографии од новиот концепт LF-CC. Дали со овој концепт се наѕира...

Lexus LF-LC II Concept

На почетокот од оваа година, Lexus го претстави LF-LC концептот кој ги остави сите со подотворени...

Официјално: 2013 Lexus LS

Lexus конечно ги објави сите детали за новиот 2013 LS седан.

Lexus LS – Официјални фотографии

Lexus неодамна соопшти дека премиерата на нивната луксузна лимузина ќе биде на 30 Јули во Сан...