Луксузниот Lexus на Fashion Weekend Skopje – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Луксузниот Lexus на Fashion Weekend Skopje

Lexus го поддржува Fashion Weekend Skopje, па сите имаме одлична можност одблизу да видиме, но и да повозиме некои од луксузните модели на јапонскиот бренд.

Пред хотелот Marriott во центарот на Скопје е изложен супер-луксузниот Lexus LS500h. Големиот седан е знаменосецот на Lexus и ги нуди сите најнови технологии, како и врвниот хибриден погон на јапонскиот производител на луксузни возила.

Истовремено, овој викенд можете и самите да ги повозите луксузните SUV модели на Lexus – одличните Lexus NX и Lexus RX. Денес од 12:00 до 15:00 часот можете одблизу да ги погледнете хибридните SUV модели на Lexus – и да ги повозите!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.