full screen background image
Search

ТАГ: ,

Aston Martin претстави неочекуван концепт во Женева – кросоверот наречен DBX!

Aston Martin има големи планови – а еден дел од тие планови е новиот, луксузен...

Премиера: Aston Martin Vulcan – и Aston Martin сака меѓу најбрзите!

Во моментов друштвото на хибридни хипер-автомобили е многу мало – тука играат само McLaren,...

Џејмс Бонд го доби новото службено возило – претставен Aston Martin DB10

Новиот филм за популарниот таен агент ќе се вика SPECTRE, а господинот Бонд ќе има на...

Aston Martin Lagonda Taraf официјално претставен во Дубаи!

Првиот модел на Lagonda линијата на Aston Martin беше официјално претставен во Дубаи, а и покрај...

Aston Martin го најавува новиот Lagonda седан, ќе се продава само на Средниот Исток

Aston Martin најави ексклузивен супер-седан кој ќе се вика Lagonda, но за жал ќе се нуди само на...

Aston Martin Vantage S V12 Roadster – Најбрзиот Aston со отворен кров!

Најбрзиот кабриолет на Aston Martin носи 6-литарски мотор со 12 цилиндри кој испорачува 565 коњски...

Утринска Гимнастика: Aston Martin зборува за уметноста во The Art of Vanquish

Секое утро кое го започнуваме со Aston Martin е одлично утро!

Mercedes-Benz заинтересиран да го купи Aston Martin?

Почнуваат да кружат гласини дека Германскиот производител е заинтересиран за Британскиот...

Aston Martin ја официјализираше соработката со Mercedes-AMG!

Британскиот луксузен бренд официјално најави дека ќе започне соработка со тјунерската...

Zagato прикажа уникатни DBS и DB9 Spyder модели на Вековниот собир на Aston Martin

Оваа недела, по повод 100-годишниот роденден на Aston Martin се собраа околу 550 модели од овој бренд,...

Премиера: Новиот Aston Martin Vanquish Volante

Беше само прашање на време кога Aston Martin ќе ја претстави отворената верзија на моделот Vanquish...

Aston Martin V12 Vantage S – Најбрзиот Vantage досега нуди 573 коњски сили!

Британците не престануваат да нè изненадуваат – по екстремниот CC100 Speedster, Aston Martin го...

Утринска Гимнастика: Раѓањето на Aston Martin CC100 Speedster

Веќе ги објавивме најважните детали за новиот CC100 Speedster со кој Aston Martin ја прославува својата...

Aston Martin CC100 Speedser Concept за 100 години постоење!

Aston Martin го претстави концептот CC100 за да го одбележи и прослави нивниот 100-ти роденден.