full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Aston Martin Vulcan и DB11 на Goodwood Festival of Speed

Двата модели на Aston Martin имаат вкупно 1400 коњски сили, и изгледаат и звучат спектакуларно. Погледнете како изгледаше нивното кратко но импресивно возење на Goodwood Фестивалот на Брзината!

Новиот DB11 е најмоќниот DB-модел во историјата на Aston Martin. Под поклопецот крие нов 5.2-литарски твин-турбо V12 кој испорачува 600 коњски сили и 700 Nm вртежен момент. Пред новиот DB11 ќе го препознаете екстремниот Aston Martin Vulcan кој од атмосферскиот, 7-литарски V12 добива повеќе од 800 коњски сили – а заедно испорачуваат нешто повеќе од 1400 коњски сили!

Погледнете и слушнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.