full screen background image
Search

ТАГ: ,

Aston Martin Rapide Shooting Brake by Bertone

Дизајнерската куќа Bertone го објави концептот Aston Martin Rapide Shooting Brake, кој ќе дебитира наредната...

Aston Martin Rapide S – Спортски крстосувач со 550кс

Aston Martin Rapide доби значително зголемување на моќноста како дел од фејслифт на супер-луксузниот...

Aston Martin оди во Италијански раце!

Британскиот Aston Martin тукушто продаде 38% од своите акции на италијанската инвестициска фирма...

Aston Martin е на продажба, Toyota меѓу заинтересираните?

Според некои гласини кои кружат, Aston Martin е на продажба. Всушност, се работи за најголемиот дел...

Официјално: 2013 Aston Martin DB9

Aston Martin реши да го обнови осумгодишниот DB9 во 2013-та година со измени во стајлингот, силата и...

2013 Aston Martin Vanquish – Мега Галерија

Веќе го видовме новиот Aston Martin Vanquish пред неколку месеци, но денес ви претставуваме огромна...

Aston Martin Rapide by A.Kahn

Британскиот тјунер Kahn, успеа да направи еден дискретен стајлинг пакет за веќе преубавиот...

Премиера: 2013 Aston Martin V12 Vantage Roadster

Aston Martin официјално го претстави новиот V12 Vantage Roadster, три години по претставувањето на V12 Vantage...

Aston Martin DB9 1M – Facebook Edition

Aston Martin го претстави DB9 1M, автомобилот кој е дизајниран од самите Facebook корисници по повод...

Aston Martin лансира Online Configurator за новиот Vanquish

Британскиот производител на луксузни автомобили Aston Martin го пушти во функција новиот...

Официјално: Aston Martin Vanquish

Веќе долго се зборува за наследникот на легендарниот DBS, Vanqusih и речиси секојдневно се...

Aston Martin DBS by DMC

Ретко имаме можност да видиме стајлинг пакет за Aston Martin, а сега дури имаме позлатена верзија!

Aston Martin AM310 Concept – Најава за новиот DBS?

Кога утрото ќе ни започне со Aston Martin, тоа значи дека денот ќе биде навистина одличен! Aston Martin...