Aston Martin ќе соработува со Dom Perignon! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Aston Martin ќе соработува со Dom Perignon!

Дилерот на Aston Martin од Милано оствари несекојдневна соработка со познатиот производител на шампањ – во форма на Rapide S трансформиран во визба за популарниот пенлив пијалок!

Во задниот дел на овој Rapide S ќе најдете рачно-изработен дел наменет за транспорт на три шишиња Dom Perignon од 1998-ма година, како и две кристални чаши и два отворачи за шишиња. Сега сега ова е само промотивен автомобил кој ќе се појави на разни настани во Италија во следните месеци, но веќе е најавено дека Aston Martin ќе го нуди ова и на крајните корисници како специјална опрема која ќе се вика Deuxième Plénitude Special Kit.

aston-martin-rapide-s-dom-perignon2

Доколку решите да го нарачате овој пакет за вашиот Aston Martin Rapide, можете да спиете мирно знаејќи дека нема да го изгубите багажниот простор – кога нема да ви биде потребен, можете да го извадите пакетот и да ги ослободите целосни 317 литри багажен простор.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.