full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: World’s Greatest Drag Race – 12 автомобили, преку 6000 коњски сили!

Најдобрата драг-трка на светот е повторно тука – а оваа година за титулата се борат 12 автомобили со преку 6000 коњски сили!

Колегите од Motor Trend повторно ја организираат World’s Greatest Drag Race, а оваа година за титулата се борат McLaren 720S, Porsche 911 GT2 RS, Dodge Challenger RT Scat Pack 1320, Honda Civic Type R, Lamborghini Huracan Performante, BMW M5, Ford Mustang GT PP2, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, KIA Stinger GT, Audi TT RS, Chevrolet Corvette ZR1 и Aston Martin Vantage.

Кој е вашиот фаворит?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.