full screen background image
Search

ТАГ: , , , , , , , , , , ,

Нова рунда тестови на EuroNCAP, пет ѕвездички за Lexus NX, Porsche Macan, VW Passat, Kia Sorento и Ford Mondeo!

Покрај овие автомобили, пет ѕвездички освоија и новите Land Rover Discovery Sport и Subaru Outback. По четири...

Renault Duster Detour – Инспириран од лудиот Макс!

Да, малиот SUV на Романската Dacia се продава и под името Renault во некои земји, а за да го најави...

Дискретно освежување за Dacia Duster

Кросоверот Duster го доби првиот третман на подмладување по три години од започнувањето на...

Range Rover Evoque и Dacia Duster ќе се натпреваруваат во 2013 Dakar Rally

Дакар релито започнува на 5ти Јануари 2013 во Јужна Америка. Стартува од Лима во Перу и се...

Sao Paulo motor show: Renault DCross Concept

Новиот концептен автомобил на Renault базиран на Dacia Duster е изложен на автомобилскиот саем во Сао...

Официјално: Новите Dacia Logan, Sandero и Sandero Stepway

Dacia реши да ги обнови нејзините најпродавани модели во исто време и го одбра 2012-тото издание...

Dacia официјално ги претстави новите Logan и Sandero

По докажувањето на нејзината вредност на пазарите околу светот, време е за нов модел на...

Премиера: Dacia Dokker – Мега Галерија

Dacia претстави нови детали околу нејзиниот нов модел Dokker, по неговото прикажување на...