haval – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ТЕСТ: Haval H6 2.0 GDIT DCT7 4×4 Supreme – Гордо од Кина!

Кинескиот производител гордо го истакнува своето потекло, но и самоуверено ги потенцира...

ТЕСТ: Haval Jolion 1.5T Supreme 7 DTC 4X2 – Доказ дека подемот на кинеските производители е во полн ек

Кинескиот гигант Great Wall силно напредува со својот SUV бренд Haval. Од неодамна, новиот Jolion е...

Викендов се одржа Автоплус Street Show 2021

Викендов на паркингот пред А1 Арена се одржа автомобилскиот изложбен настан Автоплус Стрит...

ТЕСТ: Haval H6 2.0 GDIT Supreme – Од Кина со љубов!

Кога еден производител јасно и гласно ги најавува своите амбиции, добиваме продукти кои...

Златно Тркало 2021: Ова се финалистите!

Откако ја објавивме широката листа на модели кои ги исполнуваат условите за учество на...