full screen background image
Search

ТАГ:

ВОЗЕВМЕ: BMW Серија 2 Gran Coupe во Португалија – Некои нови авантури…

На покана на BMW, отидовме во Португалија за да седнеме зад управувачот на новата,...

BMW ја зголемува плаг-ин хибридната понуда на новата Серија 3

По премиерата на 330e седанот минатата година, баварскиот бренд ја зголемува понудата на...

Неделно Кино: Битка на големите фамилијарни спортисти!

Магазинот Carwow ги спротивстави силите на моментално најсилните фамилијарни автомобили на...

BMW го претстави новиот M340d xDrive со 340 коњски сили

Гамата на Серија 3 продолжува да расте со пристигнувањето на најсилната дизелска изведба M340...

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави плаг-ин хибридниот X2 xDrive25e

Плаг-ин хибридната изведба на BMW X2 ја носи ознаката xDrive25e и ќе може да помине до 57 километри на...

ТЕСТ: BMW 320d M-Sport – И понатаму ги поставува стандардите

Конечно имавме можност да ја возиме новата Серија 3 на BMW на нашите, македонски патишта – и ја...

BMW испорача половина милион електрифицирани возила

Баварскиот бренд веќе испорача половина милион електрифицирани возила, а сака до крајот на...

AC Schnitzer понуди пакет за засилување и дотерување на BMW Z4

Германскиот тјунер претстави пакет за засилување на перформансите и додатоци за...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2020

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

Големиот BMW 8 Series Gran Coupe пристигна во Скопје

Големиот купе-седан на BMW – Серија 8 Gran Coupe – пристигна во салонот на М Кар во Скопје!

Утринска Гимнастика: BMW M2 CS е подготвен да „гори“ пневматици!

Ајде да го започнеме денот со првото официјално видео за новиот BMW M2 CS!

ПРЕМИЕРА: BMW M2 CS – 450 коњски сили, погон на задните тркала и мануелен менувач!

Вчера ги пренесовме деталите неофицијално – а денес ги имаме официјалните потврдени...

НЕОФИЦИЈАЛНО: BMW M2 CS – Достоинствено пензионирање на тековниот M2!

Баварците го подготвија M2 CS, со цел достоинствено да го прослават пензионирањето на еден од...

ПРЕМИЕРА: BMW влегува во играта на компактни седани со новиот 2 Series Gran Coupe

Series 2 Gran Coupe е првиот ваков модел на баварскиот производител – и BMW ќе има силна борба со...