full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: BMW Серија 3 Touring – Динамичност и практичност

BMW тукушто ја претстави караванската изведба на новата Серија 3 – која доаѓа со сета...

Mulgary Icon03 – BMW M240i пуштено „на најјако“

Mulgary Automotive а британска тјунинг-куќа која храбро тврди дека направила BMW M240i кој е повозбудлив...

BMW и Jaguar Land Rover ќе соработуваат на развој на компоненти за електрични возила

BMW и JLR објавија дека заеднички ќе работат на развој на електрични возила – поточно на...

ПРЕМИЕРА: BMW оди во стратосферата со M8 и M8 Competition

BMW ги претстави врвните изведби на големата Серија 8 – M8 Coupe и Convertible напаѓаат со 600, а М8...

BMW го освежи супер-популарниот X1 со нов лик и плаг-ин хибрид

Најмалиот модел во X-семејството на BMW – супер-популарниот X1 – доби освежување кое носи...

BMW веќе подготви M Performance додатоци за новата Серија 1

Веќе при самото лансирање, М-дивизијата на BMW подготви неколку интересни M Performance додатоци за...

ПРЕМИЕРА: BMW ја претстави најновата, трета генерација на Серијата 1

Баварците ја претставија најновата генерација на Серијата 1 – и за прв пат во нејзината...

BMW го претстави славеничкиот M5 Edition 35 Years

Баварскиот бренд го слави 35-тиот роденден на легендарниот M5 со специјалниот M5 Edition 35 Years.

BMW полека но сигурно ја открива новата Серија 1

Баварците ја откриваат новата Серија 1  – која најверојатно ќе ја видиме во целосно...

Македонска промоција на освежената BMW Серија 7, големиот X7 и супер-спортската Серија 8!

Вчеравечер на ексклузивен настан во Скопје беа промовирани трите новитети на баварскиот...

Големиот BMW 8 Series Gran Coupe се подготвува за своето деби!

Баварците се подготвуваат да ја лансираат Gran Coupe изведбата на големата Серија 8 – која...

Откриен изгледот на новата BMW Серија 1

Протекоа првите фотографии од М135i xDrive изведбата на целосно новата Серија 1 на BMW.

Вечерно Кино: Суперавтомобил или супер седан, што е побрзо?

Дали технолошки напредниот автомобил Honda NSX може да ги совлада тешките моќни седани во драг...

Македонска премиера на новата BMW Серија 3 – BMW ќе соработува со Влатко Стефановски!

Македонскиот импортер за возилата на BMW и MINI денес и официјално ја претстави новата Серија 3...