full screen background image
Search

ТАГ:

BMW го претстави новиот M340d xDrive со 340 коњски сили

Гамата на Серија 3 продолжува да расте со пристигнувањето на најсилната дизелска изведба M340...

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави плаг-ин хибридниот X2 xDrive25e

Плаг-ин хибридната изведба на BMW X2 ја носи ознаката xDrive25e и ќе може да помине до 57 километри на...

ТЕСТ: BMW 320d M-Sport – И понатаму ги поставува стандардите

Конечно имавме можност да ја возиме новата Серија 3 на BMW на нашите, македонски патишта – и ја...

BMW испорача половина милион електрифицирани возила

Баварскиот бренд веќе испорача половина милион електрифицирани возила, а сака до крајот на...

AC Schnitzer понуди пакет за засилување и дотерување на BMW Z4

Германскиот тјунер претстави пакет за засилување на перформансите и додатоци за...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2020

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

Големиот BMW 8 Series Gran Coupe пристигна во Скопје

Големиот купе-седан на BMW – Серија 8 Gran Coupe – пристигна во салонот на М Кар во Скопје!

Утринска Гимнастика: BMW M2 CS е подготвен да „гори“ пневматици!

Ајде да го започнеме денот со првото официјално видео за новиот BMW M2 CS!

ПРЕМИЕРА: BMW M2 CS – 450 коњски сили, погон на задните тркала и мануелен менувач!

Вчера ги пренесовме деталите неофицијално – а денес ги имаме официјалните потврдени...

НЕОФИЦИЈАЛНО: BMW M2 CS – Достоинствено пензионирање на тековниот M2!

Баварците го подготвија M2 CS, со цел достоинствено да го прослават пензионирањето на еден од...

ПРЕМИЕРА: BMW влегува во играта на компактни седани со новиот 2 Series Gran Coupe

Series 2 Gran Coupe е првиот ваков модел на баварскиот производител – и BMW ќе има силна борба со...

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe

Баварскиот бренд ја претстави можеби најинтересната верзија на новиот M8 – онаа со...

ПРЕМИЕРА: Новите BMW X5 M и X6 M напаѓаат со по 625 коњски сили!

Одберете BMW X5 M или X6 M Competition и вашиот мега-SUV ќе може да забрза до 100 километри на час за само 3.8...

Пристигна најновата генерација на Alpina B3 Touring

Alpina го претстави тјунинг пакетот за караванската изведба на најновата генерација на BMW...