full screen background image
Search

ТАГ:

Пристигна најновата генерација на Alpina B3 Touring

Alpina го претстави тјунинг пакетот за караванската изведба на најновата генерација на BMW...

ПРЕМИЕРА: Сo Concept 4, BMW ја најавува новата Серија 4

Баварскиот производител ја најавува новата BMW Серија 4, односно новите М3 и М4 со концептот...

ВИДЕО: BMW X6 Vantablack е најцрниот црн автомобил на планетата!

Не, вашиот екран не е расипан – ова е новиот BMW X6 обвиен во специјална Vantablack VBx2 боја – и...

AC Schnitzer претстави аеро бодикит за BMW i3s

Германскиот тјунер создаде пакет за дотерување на екстериерот на малиот хибриден модел на...

ВОЗЕВМЕ: Зад управувачот на новата, контрoверзна BMW Серија 1!

На покана на нашите пријатели од BMW, отидовме во домот на баварскиот производител за први во...

Утринска Гимнастика: Битка на близнаците BMW Z4 и Toyota Supra

Механичките делови на новите BMW Z4 и Toyota Supra се идентични, но дали и нивните перформанси се...

Премиера: BMW ја претстави најновата генерација на големиот X6

Токму BMW го започна трендот на купе-SUV моделите – и баварците тукушто ја претставија...

Со Vision M Next, BMW ја најавува иднината на уживањето во возењето

Vision M Next концептот на BMW е своевиден увид во иднината на спортските модели на баварскит бренд...

ПРЕМИЕРА: BMW 8 Series Gran Coupe – Четири врати, три мотори и одличен дизајн!

Баварците работат неуморно – по премиерата на новата Серија 1 и моќниот М8, денес за прв...

ПРЕМИЕРА: BMW Серија 3 Touring – Динамичност и практичност

BMW тукушто ја претстави караванската изведба на новата Серија 3 – која доаѓа со сета...

Mulgary Icon03 – BMW M240i пуштено „на најјако“

Mulgary Automotive а британска тјунинг-куќа која храбро тврди дека направила BMW M240i кој е повозбудлив...

BMW и Jaguar Land Rover ќе соработуваат на развој на компоненти за електрични возила

BMW и JLR објавија дека заеднички ќе работат на развој на електрични возила – поточно на...

ПРЕМИЕРА: BMW оди во стратосферата со M8 и M8 Competition

BMW ги претстави врвните изведби на големата Серија 8 – M8 Coupe и Convertible напаѓаат со 600, а М8...

BMW го освежи супер-популарниот X1 со нов лик и плаг-ин хибрид

Најмалиот модел во X-семејството на BMW – супер-популарниот X1 – доби освежување кое носи...