full screen background image
Search

ТАГ: , , , , ,

Вечерно Кино: Need For Speed на вистински улици!

Како би изгледал супер-популарниот серијал Need For Speed ако го видиме на вистинските улици? Еве,...

Дали Toyota подготвува жешка GR Corolla со 260-коњски турбо-бензинец?

Реакциите на медиумите и автомобилските ентузијасти во однос на новиот GR Yaris се толку...

Утринска Гимнастика: Фернандо Алонсо го вози новиот Toyota GR Yaris!

Ф1 пилотот го тестираше новиот јапонски хот хеч – и тоа во екстремни услови, на Есторил...

ТЕСТ: Toyota C-HR 2.0 Hybrid CULT – Освежен лик и нов моќен погон за популарниот хибриден кросовер

Со неодамнешното освежување на C-HR, Toyota одлучи на компактниот кросовер да му го даде и новиот,...

Новата Toyota Supra сега е достапна и со 2-литарски турбо-бензинец

Toyota воведува нов „основен“ мотор во GR Supra – велиме „основен“ бидејќи 2-литарскиот...

ПРЕМИЕРА: RAV4 Plug-in Hybrid е новиот хибриден знаменосец на Toyota

Новата, плаг-ин хибридна верзија на супер-популарниот RAV4 ветува дека ќе биде вистински...

ВИДЕО: Toyota ќе го прави градот на иднината

Toyota ги изненади сите на CES со најавата дека ќе прави… Цел град?

ПРЕМИЕРА: Toyota GR Yaris – Рели-инспириран супермини со 260 коњски сили и погон на сите четири тркала!

Новиот GR Yaris е развиен во соработка со Tommi Mäkinen Racing и всушност претставува хомологациски...

Toyota потврди дека Aygo ќе добие трета генерација

Претседателот на Toyota Europe потвди дека Aygo ќе добие трета генерација – и не би биле...

Toyota Supra стана уште поагресивна благодарение на AC Schnitzer

AC Schnitzer го подготви првиот тјунинг пакет наменет за возило кое не ја носи значката на BMW, а тоа...

Објавени финалистите за Европски Автомобил на Годината за 2020

Жирито кое го одбира Европскиот Автомобил на Годината ги објави финалистите кои ќе се борат...

ПРЕМИЕРА: Врвниот Toyota RAV4 е плаг-ин хибрид со исклучителни перформанси

Toyota отвора ново, важно поглавје во приказната на супер-популарниот RAV4 – кој за прв пат ќе...

Toyotа го претстави Supra Heritage Edition Concept на Sema

Toyotа претстави посебна изведба од новата Supra, со која оддава почит кон претходната четврта...

Пристигна и освежениот Toyota C-HR

Во салонот на Toyota пристигна освежениот, компактен хибриден SUV – одличниот C-HR!