full screen background image
Search

ТАГ: ,

MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

Новата серија ќе биде произведена во само 1499 примероци наменети за Обединетото Кралство и...

MINI ќе донесе тркачки John Cooper Works GP Concept во Франкфурт

Концептот кој MINI ќе го претстави на Франкфуртското Мотор Шоу е инспирирано од рели-успесите...

MINI Electric – Електричен концепт за иднината на MINI!

Британскиот огранок на BMW веќе најави дека ќе претстави целосно-електричен автомобил во 2019,...

EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

Организацијата која се занимава со стандардизирано тестирање на безбедноста на...

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место...

Претставен новиот MINI Countryman – ќе се нуди и како плаг-ин хибрид!

Втората генерација на кросоверот на MINI доаѓа со нов лик, нови мотори – и за прв пат ќе се...

М Кар – македонскиот импортер за BMW и Mini – го прослави својот прв роденден!

Македонскиот импортер за возилата од брендовите BMW и MINI викендов го прослави својот...

Париз 2016: Новиот Mini Clubman JCW се претстави со своите 228 коњски сили

Во Париз пристигна најсилната John Cooper Works верзија на најголемиот модел на Mini, која располага...

ТЕСТ: Mini Cooper 5-Door Pepper – Не-баш-мини MINI!

Со задоволство ја прифативме понудата и можноста да поминеме неколку дена со новиот MINI Cooper...

Премиера на MINI Clubman ALL4 со погон на сите четири тркала

MINI продолжува да ја шири својата гама – и го претстави Clubman ALL4 кој има погон на сите четири...

AC Schnitzer му посвети внимание на најновото Mini!

Тјунерите од AC Schnitzer се меѓу најпознатите тјунери на BMW, но овој пат тие своето внимание му го...

Премиера: Новото Mini Convertible!

MINI ја претстави топлес верзијата на својот најпопуларен модел – новиот MINI Convertible ќе се...

Официјално отворен новиот салон на М Кар, новиот импортер на BMW и MINI!

Вчеравечер, во пригодна и свечена атмосфера и официјално беше отворен новиот салон на М Кар,...

Вечерва е свеченото отворање на новиот салон на BMW и MINI!

По повод свеченото отворање на новиот салон на BMW и MINI во Македонија, импортерот М-Кар одржа...