full screen background image
Search

ТАГ:

ВИДЕО: Електричниот MINI Cooper SE влече Боинг 777

Погледнете како електричниот Mini Cooper SE влече авион – и тоа ни помалку ни повеќе – Боинг...

MINI го слави својот 60-ти роденден со Cooper S 60 Years Edition

Легендарниот мал британски автомобил веќе не е толку мал – но сепак е една од оние...

ТЕСТ: MINI Clubman Cooper 1.5 – Најголемото MINI!

Поминавме неколку дена со најнесекојдневната изведба на MINI – ова MINI е сè освен мини, но...

Бензинските верзии на MINI добиваат нов филтер за ситни честички!

Со цел да ги направи своите автомобили уште почисти и еколошки прифатливи, MINI во бензинските...

MINI ја освежи својата гама – автомобилите добиваат освежен дизајн, нови технологии и нов менувач!

Авантгардниот и привлечен MINI доби освежување – новитетите кај малиот тренди автомобил се...

MINI оддава почит на легендарното минато со лимитираната серија 1499 GT!

Новата серија ќе биде произведена во само 1499 примероци наменети за Обединетото Кралство и...

MINI ќе донесе тркачки John Cooper Works GP Concept во Франкфурт

Концептот кој MINI ќе го претстави на Франкфуртското Мотор Шоу е инспирирано од рели-успесите...

MINI Electric – Електричен концепт за иднината на MINI!

Британскиот огранок на BMW веќе најави дека ќе претстави целосно-електричен автомобил во 2019,...

EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

Организацијата која се занимава со стандардизирано тестирање на безбедноста на...

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место...

Претставен новиот MINI Countryman – ќе се нуди и како плаг-ин хибрид!

Втората генерација на кросоверот на MINI доаѓа со нов лик, нови мотори – и за прв пат ќе се...

М Кар – македонскиот импортер за BMW и Mini – го прослави својот прв роденден!

Македонскиот импортер за возилата од брендовите BMW и MINI викендов го прослави својот...

Париз 2016: Новиот Mini Clubman JCW се претстави со своите 228 коњски сили

Во Париз пристигна најсилната John Cooper Works верзија на најголемиот модел на Mini, која располага...

ТЕСТ: Mini Cooper 5-Door Pepper – Не-баш-мини MINI!

Со задоволство ја прифативме понудата и можноста да поминеме неколку дена со новиот MINI Cooper...