full screen background image
Search

ТАГ: ,

Mini го прикажа претстојниот John Cooper Works

Британскиот бренд го прикажа концептот за JCW изведбата од новата генерација на Mini Cooper, пред...

Претставено најновото, трето „ново“ Mini!

Mini ја претстави најновата, трета генерација на еден од најпопуларните модели на планетата...

MINI Vision Concept го најавува претстојниот Cooper

Mini официјално го претстави концептот Vision на настанот Design@Home со главниот дизајнер Андерс...

Утринска гимнастика: Еден не толку „Мини“ скок!

Guerlain Chicherit успеа да изведе еден интересен маневар, за кој се потребни многу 95% храброст и 5%...

Новиот Mini пристигнува во 2014

Новата трета генерација на BMW Mini пристигнува за само 12 месеци од сега и ветува драстичен...

Први официјални фотографии – MINI Paceman John Cooper Works

Денес ги имаме првите официјални фотографии од спортската верзија на MINI Paceman – John Cooper Works...

MINI Countryman – две години подоцна

Countryman е првиот модел на MINI со погон на сите четири тркала, првиот кој понуди четири врати,...

RevoZport Mini Targa Raze – Малечок уличен тркач

RevoZport го претстави новиот тјунинг пакет, составен од аеродинамички и перформансни...

Mini ќе се повлече од WRC при крајот на годинава

По краток период откако повторно влезе во светскиот рели шампионат WRC во 2011 после...

Панорама: Mini Countryman John Cooper Works – Мега Галерија

Семејството Mini е проширено со првиот John Cooper Works спортски модел кој доаѓа со погон на сите...

Официјално: Mini Paceman Crossover

Mini денес официјално го претстави нивниот нов Paceman модел, кој ќе ја доживее премиерата на...

Facebook апликација за MINI Clubvan

MINI направи Facebook апликација со која може да го “дизајнирате” вашиот Clubvan!

Официјално: MINI Clubvan

Автомобилот кој беше претставен како концепт во Женева, сега е реалност. MINI го објави...

MINI Rocketman Concept – London 2012

Повторно во фокусот се MINI и Олимписките игри во Лондон оваа година. По тој повод MINI претстави...