full screen background image
Search

ТАГ: ,

Официјално: Mini Paceman Crossover

Mini денес официјално го претстави нивниот нов Paceman модел, кој ќе ја доживее премиерата на...

Facebook апликација за MINI Clubvan

MINI направи Facebook апликација со која може да го “дизајнирате” вашиот Clubvan!

Официјално: MINI Clubvan

Автомобилот кој беше претставен како концепт во Женева, сега е реалност. MINI го објави...

MINI Rocketman Concept – London 2012

Повторно во фокусот се MINI и Олимписките игри во Лондон оваа година. По тој повод MINI претстави...

Видео: MINI – „The Britalian Job“

MINI по повод Олимписките игри во Лондон оваа година, направи краток филм кој е всушност и...

Видео: MINI – Светски рекордер во паралелно паркирање!

Каскадерот од Кина, Han Yue постави нов светски рекорд за паралелно паркирање, овој пат...