Утринска Гимнастика: Светски рекорд во дрифтање околу автомобил кој се движи на две тркала! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Светски рекорд во дрифтање околу автомобил кој се движи на две тркала!

Секој ден слушаме за нови рекорди, но еве нешто несекојдневно – поставен е нов светски рекорд во возење лизгачки кругови околу автомобил кој се движи само на две тркала!

Новиот рекорд неодамна го поставија Han Yue од Кина и Zhang Shenguin од Тајпеј. Едниот возач возеше Mini на две тркала, додека другиот возеше BMW M4 со кој дрифташе околу малиот хечбек. Рекордот е поставен пред две седмици – односно на 14ти Ноември годинава. Погледнете како тоа изгледа!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.