full screen background image
Search

ВИДЕО: Електричниот MINI Cooper SE влече Боинг 777

Погледнете како електричниот Mini Cooper SE влече авион – и тоа ни помалку ни повеќе – Боинг 777!

Инженерите од MINI се неверојатно горди на новиот електричен Cooper SE – и ја искористија можноста „да се пофалат“ дека може да влече Boing 777F товарен авион кој тежи окол 150 тони!

Точните спецификации не се потврдени, но се очекува MINI Cooper SE да добие електромотор со моќност од 184 коњски сили и батерија со капацитет од 44.2 kWh, кои би овозможиле автономија од околу 270 километри со едно полнење.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.