full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Новата Opel Corsa GS Line е мал спортски хечбек со 130 коњски сили!

Opel го искористи саемот на автомобили во Франкфурт да ја претстави новата Corsa GS Line –...

Новата Opel Corsa е најаеродинамичен автомобил во сегментот

Најновата, шеста генерација на Opel Corsa може да се пофали дека е најаеродинамичниот автомобил...

Opel ја освежи Astra – и полека но сигурно ја префрла на технологии од PSA

Визуелните разлики кај освежената Astra се минимални, но важните измени доаѓаат „под кожата“...

Следната Opel Astra пристигнува во 2021

Иако Opel во моментов работи на фејслифтирање на тековната генерација на Astra, инженерите и...

ПРЕМИЕРА: Opel ја претстави новата Corsa и во конвенционална изведба

Opel одлучи прво да ја претстави Corsa во нејзината електрична изведба, а денес ги имаме сите...

ПРЕМИЕРА: Новата Opel Corsa дебитира со електричен погон

Пред само неколку дена ги објавивме официјалните фотографии од новата генерација на Corsa,...

Протекоа првите фотографии од новата Opel Corsa

Првите фотографии од новата Opel Corsa се појавија на интернет – и тоа долго пред официјалната...

Opel Grandland X добива плаг-ин хибридна верзија со 300 коњски сили

Врвната изведба на Opel Grandland X доаѓа со плаг-ин хибриден погон кој нуди 300 коњски сили и погон...

Opel го привршува тестирањето на новатa Corsa

Opel планира да ја лансира новата Corsa до крајот на оваа година – и во моментов ги привршува...

Opel се враќа во Русија – ќе започне и локално производство

GM го повлече Opel од Русија во 2015 по тамошната криза на автомобилскиот пазар и наглиот пад на...

Opel се подготвува да ја претстави новата Corsa – ветува врвни технологии меѓу малите автомобили!

Opel годинава ќе ја претстави шестата генерација на популарната Corsa – која ветува дека ќе...

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Нов рекорд за PSA во 2018 – продадени 3.9 милиони возила, а продажбата е зголемена за дури 6.8%!

2018 беше рекордна година за PSA – не само што продадоа 3.9 милиони возила, туку продажбата ја...

Opel најавува 8 нови модели; ќе ги пензионира Cascada, Adam и Karl

Германскиот производител кој сега е под капата на PSA најави дека од почетокот на следната...