full screen background image
Search

ТАГ: , , , ,

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Нов рекорд за PSA во 2018 – продадени 3.9 милиони возила, а продажбата е зголемена за дури 6.8%!

2018 беше рекордна година за PSA – не само што продадоа 3.9 милиони возила, туку продажбата ја...

Opel најавува 8 нови модели; ќе ги пензионира Cascada, Adam и Karl

Германскиот производител кој сега е под капата на PSA најави дека од почетокот на следната...

Opel Grandland X добива 1.6-литарски турбо бензинец со 180 коњски сили од PSA

Германскиот бренд ја зголеми палетата на мотори кои се вградуваат во Grandland X со додавање на...

КОНЦЕПТ: Новиот Opel GT X Experimental ја најавува електричната иднина на брендот

Под новото водство на PSA, Opel планира да лансира електрична верзија на секој свој модел до 2024,...

Opel Insignia добива 1.6-литарски турбо-бензинец со 200 коњски сили

Opel од денес нуди нов турбо-бензинец за големата Insignia Grand Sport – замислен да биде поставен...

Со новиот GT X Experimental Concept, Opel слави една година под PSA и најавува нов дизајнерски јазик.

Иако не можеме да видиме многу на најавата, сепак се препознава храбра нова дизајнерска...

АВТОбиографија: Дино Стратров и неговата Opel Calibra Turbo

Денес во нашиот серијал наречен АВТОбиографија го имаме Дионис „Дино“ Стратров и неговата...

Opel ги објави сите податоци за новата Corsa GSi

Пред околу еден месец, Opel ја најави Corsa GSi – а сега ги објави сите податоци за новата џебна...

OnStar оди во пензија, Opel ќе го воведува Connect како групациски систем за поврзување.

Како што продолжува да се интегрира во PSA, Opel најави дека ќе го „пензионира“ OnStar системот...

Opel Grandland X го добива новиот 1.5-литарски турбо-дизел од PSA

Компактниот SUV на Opel, ќе почне да се нуди со новиот 1.5-литарски турбо-дизел од PSA групацијата и...

Целата гама на SUV модели на Opel претставена во Македонија

X-гамата на Opel – во која се вбројуваат Mokka X, Crossland X и Grandland X – вчеравечер беше претставена...

Премиера: Opel ја претстави новата Corsa GSi!

Opel ја воскреснува Corsa GSi – но не објавува податоци околу моторот кој ќе биде поставен под...

Opel ќе лансира целосно-електрична Corsa во 2020!

Новата генерација на Opel Corsa ќе пристигне следната година, а година покасно ќе добиеме и...