full screen background image
Search

ТАГ:

Продадени 200.000 примероци од новиот Citroën C3 Aircross

Францускиот бренд се пофали со популарноста на своите компактни модели – C3 е продаден во...

Одличен старт на годината за Citroën

Францускиот производител се пофали со одличен почеток на оваа година – Citroën бележи...

Citroen ја претставува иднината на мобилноста со Ami One концептот

Концептот кој Citroen го подготви за Саемот на Автомобили во Женева се вика Ami One, и е само 2.5...

Ford Focus е Автомобил на Годината во Македонија за 2019!

Пред само неколку моменти пристигна информацијата дека Ford Focus е Автомобил на Годината во...

Citroën подготвува нов „Урбан Концепт“ за Женева

Францускиот бренд на Саемот на Автомобили во Женева ќе претстави нов концепт-автомобил за...

ВОЗЕВМЕ: Се запознавме со новиот супер-комфорен Citroën C5 Aircross и практичниот и модуларен Berlingo

Неодамна имавме одлична можност одблиску да се запознаеме со новите модели на Citroën – новиот...

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...

Вечерно Кино: Citroën слави еден век постоење!

Францускиот бренд оваа година слави еден век постоење, а јубилејниот роденден ќе го...

Нов рекорд за PSA во 2018 – продадени 3.9 милиони возила, а продажбата е зголемена за дури 6.8%!

2018 беше рекордна година за PSA – не само што продадоа 3.9 милиони возила, туку продажбата ја...

Citroën C5 Aircross Plug-In Hybrid ќе биде централен во Париз

Плаг-ин хибридната верзија на Citroën C5 Aircross е поради повеќе нешта значаен модел за францускиот...

Премиум дивизијата на PSA станува побогата – претставен DS3 Crossback

DS3 Crossback на DS дивизијата на PSA е кросоверот со кој оваа дивизија ќе се обиде да ги одвлече...

Citroen продаде 400.000 примероци од новиот C3

Citroen гордо соопшти дека за помалку од две години производство, веќе успеа да продаде 400,000...

Citroën C3 Aircross е продаден во 100.000 примероци!

Неполна година по лансирањето, компактниот SUV на Citroën може да се пофали дека е продаден во...

ТЕСТ: Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110 FEEL – Комфорот е навистина кул!

Наместо да го следи трендот и да понуди кросовер кој е непотребно некомфорен, Citroën реши да се...