full screen background image
Search

ТАГ:

Европска премиера на Citroen C5 Aircross

Најголемиот SUV на Citroen – новиот C5 Aircross – ја доживеа својата европска премиера и ветува...

Citroen го освежи својот најмал автомобил – компактниот C1

Францускиот производител подготви освежување за својот најмал автомобил – а промените...

Citroën го претстави новото Berlingo и најавува нова гама на мали комбиња

Името кое луѓето од Citroën го користат за ваквите автомобили е Leisure Activity Vehicle – а со тоа јасно...

PSA веќе се подготвува за враќање во Соединетите Американски Држави

Француската групација веќе работи на модели кои ќе ги продава во САД, а за тоа ќе ја...

Citroën најавува нов знаменосец со кој ќе ги замени C5 и C6

Францускиот бренд познат по посветеноста на комфорот најави дека подготвува нов знаменосец...

ТЕСТ: Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDI 100 FEEL – Бидејќи, зошто да не?

Популарноста на компактните кросовери и SUV модели непрестајно расте, а ние поминавме...

Citroën C3 Aircross ја освои титулата Autobest 2018!

Пред неколку седмици беа објавени финалистите, а сега и официјално е прогласен...

Во Скопје пристигна новиот Citroën C3 Aircross

Од македонскиот импортер на Citroën нè информираа дека пристигна новиот компактен SUV на...

Citroën го освежи C4 Cactus и му даде хидраулична суспензија!

Францускиот производител го откри освежениот C4 Cactus, кој покрај дискретните затегнувања е...

PSA ќе започне да ги менува моторите на Opel со свои

Во изјава за Automobilwoche, Gilles Le Borgne од PSA изјави дека постепено ќе започнат да се користат...

Фанови на легендарниот Citroën 2CV од целиот свет се собраа на едно место

Во Португалија, на брегот на Атлантскиот Океан се одржа 22-риот светски собир на љубителите...

Официјално: Од денес Opel е дел од PSA Групацијата

Од денес е и официјално – продажбата на Opel Automobile GmbH е завршена, и од денес Opel и Vauxhall се дел...

Citroen продолжува да биде кул – добредојде C3 Aircross!

Сегментот на субкомпактни SUV модели станува уште поинтересен – во него влегува и Citroen со...

Citroen ќе понуди електрични верзии од сите свои возила

Стратегијата на Citroen ќе биде да имаат електрични верзии од повеќето или сите возила во...