stellantis – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Stellantis сака да го зголеми производството во Италија на 1 милион возила годишно

Главниот извршен директор на Stellantis имаше состанок со италијанската влада на која беше...

Електрификација-шмелектрификација – Stellantis претстави нов Hurricane турбо-бензинец со 400, односно 500 коњски сили!

Новиот турбо-бензинец со шест цилиндри во линија го носи името Hurricane, а во зависност од...

Carlos Tavares: Стратегијата за електрични возила на ЕУ носи значителни ризици!

Извршниот директор на групацијата Stellantis – Carlos Tavares – во интервју за европски медиуми...

Италија ќе инвестира 1 милијарда евра во нова фабрика за батерии со Stellantis

Извори блиски до Ројтерс изјавија дека владата на Италија ќе намени 1 милијарда евра за...

Stellantis и Foxconn ќе соработуваат на високо-технолошки решенија

Новата стратешка соработка меѓу гигантите Stellantis и Foxconn ќе се фокусира на технологиите во...

Сите брендови под капата на Stellantis ќе добијат нова шанса за успех

Stellantis ја препознава високата вредност и богатата историја на иконските брендови – и...

Спојувањето на FCA и PSA е конечно финализирано. Добредојде Stellantis!

Компаниите PSA и FCA конечно го завршија спојувањето во групацијата Stellantis, која сега е...