full screen background image
Search

ТАГ: ,

Освежениот Mitsubishi ASX пристигна во Мак Аутостар

Еден од најпопуларните автомобили во својот сегмент на нашиот пазар – Mitsubishi ASX –...

Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Mitsubishi го претстави најавениот GT-PHEV Concept на саемот во Париз – и храбро ја најавува следната...

Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Јапонскиот бренд скромно го објави новиот GT-PHEV Concept, кој ќе дебитира на овогодишниот саем во...

Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Наскоро, припадниците на украинските полициски сили ќе имаат на располагање дури 651...

ТЕСТ: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite – Значително освежување!

Малиот Mitsubishi Space Star е значаен модел во гамата на јапонскиот производител – па Mitsubishi ги...

Официјално: Nissan ќе купи 34% од Mitsubishi Motors

Компанијата Nissan официјално објави дека ќе откупи контролирачки 34 процентен удел од Mitsubishi...

Освежениот Mitsubishi Space Star пристигна во Скопје

Најмалиот член на Mitsubishi семејството го доби своето освежување, и веќе пристигна во салонот...

Робустниот Mitsubishi L200 се закити со две награди

Робустното комерцијално возило на Mitsubishi – успешниот L200 се закити со две признанија во...

Mitsubishi го освежи и малиот Space Star

Јапонскиот производител подготви и значителен фејслифт на најмалиот модел во својата...

Mitsubishi го претстави освежениот ASX во Лос Анџелес

Популарниот кросовер на Mitsubishi во САД го носи иметo Outlander Sport, а со најновото затегнување на...

Mitsubishi ја претставува иднината на електричниот SUV!

eX Concept возилото на Mitsubishi кое ја имаше својата премиера на саемот на автомобили во Токио е...

Mitsubishi најавува нов електричен погон со eX Concept!

Јапонскиот производител за домашното автомобилско шоу во Токио подготвува концепт на...

ТЕСТ: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D INSTYLE NAVI – Повеќе од само фејслифт!

Кога сегашната генерација на Mitsubishi Outlander се појави на пазарот пред неколку години, изнуди...

Новите Mitsubishi Outlander и L200 претставени во Македонија

Новите Outlander и L200 на јапонскиот производител Mitsubishi ја имаа својата премиера пред...