full screen background image
Search

ТАГ: ,

Во Европа продадени 100.000 примероци од Mitsubishi Outlander PHEV

Популарноста на плаг-ин хибридните возила е сè поголема, а луѓето од Mitsubishi се пофалија дека...

5 ѕвездички на EuroNCAP за новиот Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Motors објави дека новиот купе-кросовер освои одлични 5 ѕвездички на EuroNCAP тестовите за...

Mitsubishi официјално го претстави e-Evolution концептот

По неколкуте најави, јапонскиот производител го претстави својот најнов концепт кој го носи...

Новиот тригодишен план на Mitsubishi најавува 11 нови или редизајнирани возила!

Откако стана член на Renault/Nissan Алијансата, Mitsubishi е на пат за целосно трансформирање – а со...

Mitsubishi го враќа Evolution името со концепт за електричен кросовер

Едно од најлегендарните имиња во модерната историја на автомобилите – Evolution – ќе се...

Mitsubishi најавува следна генерација MPV

Новото повеќенаменско возило на Mitsubishi ќе дебитира за време на самот на автомобили во...

ОФИЦИЈАЛНО: Новиот Mitsubishi Eclipse Cross

Само неколку дена пред официјалната премиера во Женева, Mitsubishi ги објави првите официјални...

Carlos Ghosn се повлече од водечката позиција во Nissan за да се фокусира на Mitsubishi

Carlos Ghosn се одлучи да отстапи од неговата позиција како извршен директор и претседател на Nissan...

Mitsubishi ќе претстави нов компактен SUV во Женева

Јапонскиот производител во Женева ќе го претстави својот нов, компактен SUV – а се шират...

Mitsubishi е најдоверлив автомобилски бренд во Германија!

Според истражувањето на JD Power, токму јапонскиот Mitsubishi ја има најголемата доверба меѓу...

Освежениот Mitsubishi ASX пристигна во Мак Аутостар

Еден од најпопуларните автомобили во својот сегмент на нашиот пазар – Mitsubishi ASX –...

Париз 2016: Mitsubishi GT-PHEV Concept нуди храбар поглед кон следниот Outlander

Mitsubishi го претстави најавениот GT-PHEV Concept на саемот во Париз – и храбро ја најавува следната...

Новиот Mitsubishi GT-Phev Concept доаѓа во Париз

Јапонскиот бренд скромно го објави новиот GT-PHEV Concept, кој ќе дебитира на овогодишниот саем во...

Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Наскоро, припадниците на украинските полициски сили ќе имаат на располагање дури 651...