full screen background image
Search

ТАГ: ,

Mitsubishi полека но сигурно го открива новиот Outlander!

Јапонскиот производител започнува да ја разоткрива освежената верзија на популарниот

Mitsubishi Concept XR-PHEV II ќе го има своето деби во Женева!

Втората верзија на концептот на Mitsubishi ќе го има своето деби во Женева, а познавачите...

Mitsubishi подготвува нов концепт за саемот во Женева!

Саемот на автомобили во Женева ќе започне на 5ти Март оваа година, а Mitsubishi најавува нов...

Mitsubishi достојно ќе го испрати Lancer Evolution X – подготвен Evolution X Final Concept со 480 коњски сили!

Mitsubishi Lancer Evolution X се ближи кон својот крај, но јапонскиот бренд нема да дозволи автомобилот...

ТЕСТ: Mitsubishi SpaceStar 1.2 Intense – Опремен и подготвен за урбаниот живот!

Ова не е нашиот прв контакт со малиот Space Star на Mitsubishi – но сега поминавме неколку дена со...

Официјално: Mitsubishi Outlander PHEV Concept S

По неодамнешното најавување на хибридниот концепт, Mitsubishi и официјално го претстави Outlander PHEV...

Мак Аутостар го прослави 20-тиот роденден – Посветени како никој друг!

Гламур и сјај на забавата организирана на оригинален начин, каде многуте гости го...

Mitsubishi го најавува Outlander PHEV Concept-S за саемот на автомобили во Париз!

Јапонскиот производител го најавува новиот Outlander PHEV Concept-S за саемот на автомобили во Париз и...

Нов триумф на Иџе – победа и рекорд во Словенија!

Иџе не само што победи на 11-тата трка во овогодинешниот шампионат која се одржа во Словенија,...

Иџе во Словенија на предпоследната трка од Европското Првенство на Ридски Патеки!

Новиот Европски шампион ќе ја продолжи доминацијата и во Илирска Бистрица! Иџе со желба да...

Игор „Иџе“ Стефановски е без конкуренција – освоен европскиот шампионат на ридски патеки!

Летечкиот Македонец е на врвот на Европа – Иџе победи во Швајцарија и на две трки пред...

Иџе се подготвува за трката во Швајцарија, можно е викендов да се врати со европската титула!

Доколку овој викенд Иџе победи или биде втор во групата Н, ќе ја обезбеди европската круна во...

ТЕСТ: Mitsubishi Outlander PHEV – Еколошка технологија од далечниот исток!

Mitsubishi Outlander не ни е непознато возило – веќе добро го познаваме регуларниот модел, но со...

По немирното време, одличен викенд за Иџе во Германија!

Македонскиот автомобилски ас постигна одличен резултат во Германија – не само што стигна...