full screen background image
Search

ТАГ:

Иџе не само што победи, туку и постави нов рекорд во Шпанија!

Најдобриот македонски автомобилист ја оствари третата победа во четвртата трка од...

Патеката во Шпанија не простува грешки – Иџе се подготвува за уште еден настап!

Најдобриот македонски автомобилист викендов на исклучително тешката патека во Шпанија...

Иџе место прв – трет во Португалија, но со победнички пехар во рацете!

Организаторите на трката во Рампа да Фалпера, Брага, направија тотален хаос со...

Австриски тест за Иџе Стефановски!

Најдобриот македонски автомобилист по победата во Франција викендов ќе настапи на трката...

Mitsubishi Evo би можел да биде заменет со спортски кросовер?

Можеби заоѓа сонцето за Mitsubishi Lancer Evolution X, но најновите извештаи укажуваат дека компанијата...

Старт на европската авантура на Иџе Стефановски!

Најдобриот македонски автомобилист викендов во Франција ќе ги одмери силите со најдобрите...

10.000 примероци на Mitsubishi Outlander PHEV испорачани во Холандија!

По само 6 месеци од појавувањето во Холандија, Mitsubishi Outlander PHEV повторно со нов рекорд –...

Mitsubishi подготвува ASX Кабриолет!

Меѓу другите интересни концепти и нови модели кои се појавија во текот на вчерашниот ден, се...

Mitsubishi го претстави Lancer Evolution X FQ-440 MR за Британските купувачи!

Lancer Evo на Mitsubishi полни седум години оваа година, па Mitsubishi реши малку да ја освежи понудата со...

Мак Аутостар со специјална роденденска понуда – возете урбан теренец наместо обичен автомобил!

По повод јубилејот 20 години од своето постоење и 40 години Mitsubishi Motors во Европа, Мак Аутостар...

Панорама: Mitsubishi Outlander PHEV – Вонземјанин со еколошка свест

Mitsubishi вложува многу во PHEV технологијата, а резултат на тоа е Outlander PHEV – eлектричното возило...

Следниот Mitsubishi Lancer Evolution ќе биде дизел-хибрид?

Претседателот на компанијата го претстави планот за преструктурирање и оптимизрање на...

Концептите Mitsubishi AR, GC и XR претставени во Токио

Јапонскиот бренд ги изложи трите претходно најавени концепти, кои ја најавуваат новата...

ТЕСТ: Mitsubishi ASX 1.8 4WD DI-D Invite+ – Урбан воин со авантуристички дух!

Mitsubishi ASX веќе редовно го гледаме по нашите улици. Неодамна малиот компактен кросовер доби...