full screen background image
Search

ТАГ: ,

По немирното време, одличен викенд за Иџе во Германија!

Македонскиот автомобилски ас постигна одличен резултат во Германија – не само што стигна...

Драма со менувачот пред Германија, Јурена го спаси шампионскиот сон на Иџе Стефановски!

По проблемите со менувачот кои Иџе ги имаше на минатата трка, лесно можеше да се случи тој да...

Иџе со хазардерско возење се избори за одличното трето место во Словачка!

Македонскиот возач на тренинзите во Словачка остана без третата брзина од менувачот, но со...

Иџе Стефановски подготвен да ја освои и Словачка!

Македонскиот автомобилист ќе мора да биде подобар од целокупнта елита на Словачка ако сака...

Иџе доминираше и во Италија, одржа лекција и на италијанската елита!

Македонската автомобилистичка гордост, Игор Стефановски Иџе продолжува со својата...

Иџе подготвен за исцрпувачки викенд во Италија!

Најдобриот македонски возач не ја познава патеката во Асколи, а голем хендикеп е што по...

Игор Стефановски – Иџе: Моторот е за фрлање, сезоната виси во воздух!

Иџе ги прегазува конкурентите на патеката, но тешко излегува на крај со финансиските...

Доминацијата на Иџе продолжува – моторот му откажа, но сепак стигна прв на целта!

Најдобриот македонски возач не ги победи само своите конкуренти, туку и целата полска елита,...

Иџе подготвен за шесттата трка од европскиот шампионат!

По несреќата во Чешка каде Иџе го оштети својот автомобил, но сепак стигна до второто место,...

Хибрид-електричниот Mitsubishi Outlander PHEV пристигна во Македонија!

Хибридниот Outlander PHEV не претставува „обичен“ хибриден автомобил, туку возило кое може на...

Иџе го оштети автомобилот, но сепак стигна до второто место!

Игор Стефановски ас на првата трка во Чешка со брзина од 180 километри на час удри во...

Иџе без страв од конкуренцијата и задкулисни игри се подготвува за тестот во Чешка!

Македонскиот возач во Штернберк, на домашен терен кај најголемиот ривал Јири Лос, ќе и се...

Mitsubishi го претстави својот концепт за Gran Turismo – XR-PHEV Evolution Vision Gran Turismo!

Јапонскиот производител најпознат по Lancer Evolution го претстави својот нов кандидат за Gran Turismo...

Утринска Гимнастика: On-board видео од рекордерското возење на Иџе Стефановски во Шпанија!

Еве одличен начин да го започнете денот –  погледнете го неколкуминутното видео од...