full screen background image
Search

ТАГ: ,

Следниот Mitsubishi Lancer Evolution ќе биде дизел-хибрид?

Претседателот на компанијата го претстави планот за преструктурирање и оптимизрање на...

Концептите Mitsubishi AR, GC и XR претставени во Токио

Јапонскиот бренд ги изложи трите претходно најавени концепти, кои ја најавуваат новата...

ТЕСТ: Mitsubishi ASX 1.8 4WD DI-D Invite+ – Урбан воин со авантуристички дух!

Mitsubishi ASX веќе редовно го гледаме по нашите улици. Неодамна малиот компактен кросовер доби...

Mitsubishi прикажа три нови концепти подготвени за Токио

Јапонскиот бренд објави фотографии од трите нови концепти кои планира да ги претстави на...

Mitsubishi подготвува три премиери за авто-саемот во Токио!

Јапонскиот производител подготвува три концептни возила за претставување на домашниот...

ТЕСТ: Mitsubishi Space Star – Талентиран градски штедливец!

Малиот Space Star е рекордер во потрошувачката – а ние сакавме самите да се уверуме во неговите...

Рекордерот, новиот Mitsubishi Space Star претставен во Македонија!

Автомобилот кој постигна рекордно ниска потрошувачка денес беше претставен во салонот на...

Mitsubishi Space Star постави рекордна потрошувачка од 3.38 литри на 100 километри!

Господинот Felix Egolf од Швајцарија успеа да постави импресивен рекорд за ниска потрошувачка...

ТЕСТ: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+: Созревање на Јапонскиот воин!

Новиот Outlander на Mitsubishi настапува самоуверено на глобалната сцена и ќе се бори со жестоката...

Минатиот викенд се одржа Mitsubishi Off-Road настан!

Импортерот на Mitusbishi за Македонија – Мак Ауто Стар – минатиот викенд организираше Off-Road...

И Mitsubishi Outlander освои 5 ѕвездички на Euro NCAP!

Најновата генерација на Mitsubishi Outlander, која е веќе достапна на Македонскиот пазар, освои...

Новиот Mitsubishi Outlander официјално промовиран во Македонија!

Пред само неколку минути, новиот Outlander на Јапонскиот производител Mitsubishi ја имаше својата...

Mitsubishi ги претстави новиот малишан Mirage и затегнатиот ASX

На саемот во Париз, Јапонскиот производител го претстави нивното ново оружје со кое ќе ја...

Нови детали за 2013 Мitsubishi Outlander Plug-in Hybrid

Mitsubishi претстави нови технички детали за нивниот Outlander Plug-in Hybrid, кој ќе биде јавно презентиран...