full screen background image
Search

Украинската полиција нарача 651 примерок од Mitsubishi Outlander PHEV

Наскоро, припадниците на украинските полициски сили ќе имаат на располагање дури 651 примерок од одличниот хибриден SUV на Mitsubishi – исклучително економичниот и „зелен“ Outlander PHEV.

Нарачката ја објави Министерот за Внатрешни Работи на Украина – Арсен Аваков. Тој потврди дека 651 примерик на Outlander PHEV ќе ги заменат дотрајаните VAV и UAZ полициски возила.

2017 Mitsubishi Outlander PHEV

2017 Mitsubishi Outlander PHEV

„Значи, дами и господа, полицајци на Украина – ќе добиете 651 нов автомобил кој истовремено е уникатен, модерен, моќен и еколошки прифатлив. Луѓето на Украина се надеваат дека ќе ја оправдате оваа иновација. Служете со чест и гордост“ – изјави Аваков.

Популарниот Outlander PHEV на Mistubishi доби свој фејслифт минатата година, заедно со класичниот Outlander. Комбинацијата од 2-литарски атмосферски бензинец и два електромотори поставени на предната и задната оска нуди погон на сите четири тркала. Според официјалните податоци троши помалку од пет литри бензин на 100 километри, а со фејслифтот е зголемена и автономијата на електрична енергија која сега изнесува 60 километри.

2017 Mitsubishi Outlander PHEV

2017 Mitsubishi Outlander PHEV

Ние добро го познаваме Outlander – минатата година имавме одлична можност да го возиме фејслифтираниот модел, а го познаваме и Outlander PHEV кој имавме можност да го возиме пред неколку години.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.