full screen background image
Search

ТАГ: ,

Bentley Continental GT Convertible Galene – Вашата луксузна, копнена јахта

Големото луксузно купе на Bentley и неговата кабриолет изведба наскоро ќе одат во пензија, па...

Женева 2017: Bentley изненади со луксузниот и електричен EXP 12 Speed 6e концепт!

Британскиот производител на супер-луксузни автомобили понуди нешто неочекувано во Женева...

Lumma Design го претвори Bentley Bentayga од луксузен во агресивен SUV

Сакате SUV од Bentley но мислите дека Bentayga не изгледа доволно агресивно? Lumma Design го има...

Continental Supersports е новиот луксузен проектил од Bentley

Британскиот луксузен бренд го претстави најбрзиот Continental досега, кој располага со 710 кс и 1,017...

Официјално: Bentley Bentayga Diesel – првиот Bentley со дизел мотор!

Интересна индикација на времињата, но и барањата на купувачите е новата изведба на Bentley Bentayga...

Bentley го претстави обновениот Mulsanne!

Британскиот бренд го разоткри нивниот освежен врвен модел пред официјалното дебитирање на...

Вечерно Кино: Како се правеше Bentley Bentayga – најскапиот SUV на светот!

Погледнете како се одвиваше процесот на дизајнирање и развивање на најскапиот SUV на светот...

Претставен Bentley Bentayga – доаѓа со 6-литарски твин-турбо W12 и 600 коњски сили!

Производителот на ултра-луксузни возила влегува во нов сегмент – новиот Bentley Bentayga ќе...

Утринска Гимнастика: Bentley Bentayga ќе биде најбрзиот SUV во светот!

Bentley самоуверено го најавува својот нов SUV со чудно име – Bentayga – како најбрзиот ваков...

Bentley Mulsanne Blue Train – Екстремно лимитирана верзија наменета за екстремно богатите!

Bentley претстави лимитирана серија на Mulsanne Speed – која се вика Blue Train – и ќе бидат...

Bentley најавува нов модел со EXP-10 Speed 6

Британскиот производител на ултра-луксузни возила најавува можен нов сериски модел со...

Bentley го претстави Grand Convertible во Лос Анџелес!

Базиран на Mulsanne, Bentley го опишува Grand Convertible како „најсофистицираниот и најелегантен...

Bentley Mulsanne Speed – 305 километри на час во 2.7 тони луксуз!

Што добивате кога во огромен луксузен автомобил кој тежи 2.7 тони ќе ставите твин-турбо V8 со 530...

Bentley Continental GT3-R – Bentley со најбрзо забрзување во историјата на брендот!

Што добивате кога V8 моторот во Bentley Continental V8 ќе го навиете на 580 коњски сили и 700 Nm, а...