full screen background image
Search

ТАГ:

Bentley го потврди својот SUV, продажбата започнува во 2016!

Откако контраверзниот SUV на Британскиот производител на луксузни автомобили предизвика...

Bentley ќе добие дизел мотор!

Martin Winterkorn, претседателот на Volkswagen групацијата потврди – некои од моделите на луксузниот...

За оние кои сакаат луксуз, тука е новиот Bentley Flying Spur

„Летечката Мамуза“ на британскиот производител со германски газда е пред нас – и...

Bentley Continental GTC – 325 km/h без покрив!

616-те КС od 6.0 литарскиот W12 се сосема доволни да ве остават без зборови, или во случајов без...

Први фотографии од Bentley Continental GTC Speed

Се појавија првите фотографии од 2013 Bentley Continental GTC Speed пред неговото јавно дебитирање,...

Bentley се враќа на тркачките патеки со Continental GT3

Британскиот производител планира да се врати на тркачките патеки со Continental GT3, за прв пат по...

Претставен 2013 Bentley Continental GT Speed

Bentley ги објави официјалните фотографии и сите информации за 2013 Continental GT Speed, најмоќниот...

Bentley го прикажа новиот Mulsanne Convertible Concept

Bentley ни прикажува дел од иднината со скиците за Bentley Mulsanne Convertible Concept, кој претставува замена...

Голем интерес за Bentley EXP 9 F SUV

Концептот EXP 9 F SUV на Bentley ги освои срцата на повеќе од 2000 заинтересирани купувачи за негова...