Утринска Гимнастика: Bentley Bentayga ќе биде најбрзиот SUV во светот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Bentley Bentayga ќе биде најбрзиот SUV во светот!

Bentley самоуверено го најавува својот нов SUV со чудно име – Bentayga – како најбрзиот ваков автомобил на светот!

На видеото можеме да видиме дел од тестирањето на големиот Bentayga W12 TSI – и најголемата брзина е 301 километар на час! Задолжен за овој успех е големиот 6-литарски twin-turbo W12 TSI бензинец кој испорачува 600 коњски сили на 6000 вртежи и 900 Nm вртежен момент од 1500 до 4500 вртежи во минута. Погледнете како лесно тоа изгледа!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.