full screen background image
Search

ТАГ:

Среќен Роденден Audi TT – Со фејслифтот на германското купе добиваме и специјална роденденска изведба!

Со фејслифтот на TT, Audi не само што го освежува популарното купе, туку претстави и специјална...

Audi подготви дискретен фејслифт за седанот А4 – добива и S-Line Competition пакет

Германскиот производител го претстави освежувањето за A4 и А4 Avant – премиум седанот и...

Audi и Hyundai ќе соработуваат на развој на горивни ќелии

Германскиот и корејскиот бренд имаат намера да соработуваат при развој на горивни ќелии...

ПРЕМИЕРА: Audi го претстави А1 Sportback – Нуди остар дизајн, многу технологија и до 200 коњски сили!

По неколкуте најави – но и неколкуте „протечени“ фотографии – Audi конечно ја претстави...

ПРЕМИЕРА: Audi Q8 – Новиот лик на Q-семејството од Инголштад!

Новиот знаменосец на Q-семејството на Audi воведува целосно нов дух во гамата на теренци од...

Audi го најавува E-Tron – електричниот SUV ќе има напредна аеродинамика и виртуелни странични ретровизори

Времето кое Audi го поминува на усовршување на аеродинамиката на новиот електричен SUV...

ВИДЕО: Audi забрзано го најавува новиот, голем Q8!

Преку скици – но и видеа – германскиот производител на премиум возила го најавува...

Утринска Гимнастика: Драг-трка меѓу Audi RS6 и Ariel Atom 3.5R!

Некои прашања никој не ги поставил, никогаш. Но ете, ако можат да бидат одговорени – зошто...

Пристигна новиот Audi A7 Sportback!

Во салонот на Audi во Скопје пристигна новиот голем купе-седан, монолитскиот A7 Sportback!

ТЕСТ: Audi A5 Sportback 2.0 TDI 190 S-Tronic Sport – Зошто седан, кога може Sportback?

Со желба и самите да се увериме во квалитетите на новата генерација на популарниот...

Утринска Гимнастика: Поседувањето Audi R8 ја прави автономната технологија непотребна!

Audi претстави видео за новиот R8, во кое ја истакнува носталгијата за возење која ќе се појави...

ПРЕМИЕРА: Пристигна и новиот Audi A6 Avant

Караванската изведба на новиот А6 покрај сите придобивки од новиот автомобил, добива и...

Премиера: Audi e-Tron Vision Gran Turismo – Од виртуелниот, во вистинскиот свет!

Уникатниот тркачки автомобил кој доаѓа од Инголштад се транспортираше од виртуелниот во...

Возилата на Audi „разговараат“ со повеќе од 600 крстосници во Вашингтон!

Повеќе од 600 крстосници во Вашингтон сега можат да комуницираат со возилата на Audi...