full screen background image
Search

ТАГ: , , , ,

Утринска Гимнастика: Nissan GT-R против Audi RS7 и Mercedes-AMG E63 S!

Во навистина интересно време живееме, ако два спортски супер-седани можат да се...

Audi подогтви специјални Carbon Edition изведби на RS4 и RS5 кои се до 80 килограми полесни!

Audi сака да ги направи своите нови RS-модели уште попривлечни, па понуди специјална Carbon Edition...

Audi Aicon – Визија за иднината според Инголштад!

Концептот кој Audi го нарече Aicon е екстремно хај-тек визија за автономен, луксузен, електричен...

Премиера: Audi RS4 напаѓа со 450 коњски сили и забрзува „до стотка“ за 4.1 секунда!

Audi ја претстави најновата генерација на својот супер-караван кој ја носи ознаката RS4 – и...

Audi ги таргетира вистинските ентузијасти со R8 RWS!

Германскиот бренд го откри новиот член на R8 гамата – лимитираната RWS едиција која во...

Audi се подготвува за сериозен настап во Франкфурт

Германскиот бренд во Франкфурт ќе прикаже неколку различни новитети – новиот А8 ќе ја има...

Аудио-уредот на новиот Audi A8 има 23 звучници и 1920 вати!

Вљубеници во убавиот звук – новиот Audi A8 ќе дојде со Bang & Olufsen аудио-систем со 23 звучници...

Audi објави нова номенклатура за своите модели

Иако ознаката на моделите ќе биде иста – автомобилите ќе продолжат да се викаат од A1  до Q7...

ABT го „нави“ новиот Audi RS5 на 510 коњски сили!

Тјунерите од ABT подготвија поекстремна верзија на веќе-екстремниот RS5, а најавуваат и уште...

Audi победи на 24 Hours of Spa!

Германскиот тим освои победа на престижниот натпревар со својот фабрички тим, а зад воланот...

Утринска Гимнастика: Погледнете како Audi RS3 Sedan забрзува до 284 километри на час!

Компактниот спортски седан на Audi располага со 400 коњски сили благодарение на 2.5-литарскиот...

Утринска Гимнастика: Новиот Audi RS5 против Mercedes AMG C63 S и BMW M4!

Моделите на Audi се секогаш брзи по права линија, што им создава сериозна главоболка на...

Вечерно Кино: Интересен увид во автоматските системи на новиот Audi A8

Новиот хај-тек мега-седан на Audi нуди цела лепеза на напредни сензори и автономни технологии...

ПРЕМИЕРА: Новиот Audi A8 – Целосно-ново премиум искуство!

На својот прв Audi Summit, германскиот производител тукушто го претстави својот нов знаменосец...