ВЕЧЕРНО КИНО: Ken Block и Audi S1 Hoonitron го електрифицираат Лас Вегас! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ВЕЧЕРНО КИНО: Ken Block и Audi S1 Hoonitron го електрифицираат Лас Вегас!

Двата електромотори кои го задвижуваат S1 Hoonitron доаѓаат од Formula E и испорачуваат повеќе од 3000 Nm вртежен – повеќе од доволно за електричниот ѕвер на Ken Block да вреска низ Лас Вегас!

Кен Блок и неговата легендарна Gymkhana се враќаат – овој пат со Audi и електричниот S1 Hoonitron, а акцијата се одвива во градот на гревовите – Лас Вегас! Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.