full screen background image
Search

ТАГ: ,

Mazda ја освежи 3 за домашниот пазар!

Mazda 3 – или Mazda Axela како што е позната на домашниот, јапонски пазар – го доби очекуваното...

Mazda подготвува MX-5 Icon Edition за Goodwood Festival of Speed

Јапонскиот производител подготвува специјална изведба на малиот роудстер за Goowood...

Утринска Гимнастика: Лудиот Mike Whiddett и неговата дрифт Mazda MX-5 „Radbull“

Познатиот дрифтер – Лудиот Мајк – и неговата уникатнo подготвена Mazda MX-5 наречена Radbull...

Произведени еден милион примероци од Mazda MX-5

Роудстерот Mazda MX-5 беше прогласен за Светски Автомобил на Годината при крајот на минатиот...

Ова се најбезбедните автомобили за пешаците според EuroNCAP

Во Европа, околу 14% од сите сообраќајни несреќи вклучуваат пешаци, што ги прави EuroNCAP...

ТЕСТ: Mazda MX-5 2.0 160 Ultimate – Дефиниција за забава!

Поминавме неколку дена со најновата генерација на легендарниот јапонски роудстер – малата...

Mazda патентираше нов турбо-ротор, навестува подобра економичност и повеќе од 400 коњски сили!

Јапонскиот производител даде навестување за плановите да инсталира турбополнач на...

Mazda најавува можно пристигнување на CX-9 и во Европа

Големиот SUV на Mazda никогаш не се нудеше на стариот континент, но по максимално позитивните...

Малата Mazda MX-5 е светски автомобил на годината за 2016!

Веќе традиционално, на саемот на автомобили во Њу Јорк е прогласен светскиот автомобил на...

Претставена новата Mazda MX-5 RF со преклоплив тарга кров

Јапонскиот производител на саемот на автомобили во Њу Јорк ќе ја претстави новата MX-5 RF која...

ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D Ultimate – Во потрага по авантура!

Привлечниот SUV е еден од најпопуларните модели на Mazda – и има зошто! Со минатогодишното...

Škoda Superb е Автомобил, BMW X1 е SUV на годината во Македонија!

Националното жири за избор на Автомобил на Годината во Македонија одлучи – големиот...

Малиот банзаи роудстер конечно и кај нас – Mazda MX-5 пристигна во Македонија!

Еден од најважните автомобили кои се појавија во изминатата година пристигна кај нас –...

Mazda со две европски премиери во Женева!

Јапонскиот производител во Женева ќе претстави две премиери – едната ќе биде...