full screen background image
Search

ТАГ: ,

Mazda ги најави претстојните концепти од саемот во Токио

Јапонскиот производител ги разоткри петте агресивни концепти пред нивното јавно...

Се појавуваат првите тјунинг пакети за новата Mazda MX-5!

Еден од првите тјунинг пакети за извонредната нова Mazda MX-5 доаѓа од BBR, а овозможува...

Премиера: Новата, голема и луксузна Mazda CX-9!

Mazda ја претстави новата генерација на својот најголем SUV – големиот CX-9, кој во САД ќе се...

Mazda претстави ексклузивна MX-5 Sport Recaro Edition

Јапонскиот производител претстави попривлечна верзија на малиот роудстер MX-5 – наречена...

Mazda подготвува два MX-5 концепти за SEMA

Mazda се подготвува за SEMA – оваа година јапонскиот производител таму ќе претстави две...

Mazda RX-Vision: Поглед кон спортската иднина на Mazda!

Со новиот концепт кој го покажа на Токиското мотор шоу, Mazda ни понуди одличен пример за тоа...

Mazda најавува концепт за нов спортски автомобил!

Саемот на Автомобили во Токио ќе се одржи кон крајот на месецов, но јапонските производители...

Mazda го претстави концептот Koeru – дали најавува нов, поголем SUV?

Јапонскиот производител во Франкфурт го претстави својот нов концепт кој го носи името Koeru...

Агресивен бодикит за Mazda CX-3 од DAMD!

Јапонската тјунерска куќа DAMD подготви бодикит за новата Mazda CX-3, со кој малиот кросовер...

ТЕСТ: Mazda CX-3 SKYACTIV-G 150 Ultimate AWD – Подготвен за авантури!

Доминантната експанзија на јапонскиот бренд продолжува, а најновиот модел во гамата на Mazda е...

ТЕСТ: Mazda 2 1.5 Skyactiv-G Evolution – Големи амбиции во урбано пакување!

Малиот градски модел на Mazda е меѓу најновите во класата каде конкуренцијата е жестока и...

Goodwood Фестивалот на Брзината ја слави тркачката историја на Mazda!

Goodwood Festival of Speed е еден од оние настани кои се вистински магнет за љубителите на автомобилите,...

ТЕСТ: Mazda 6 2.2 Skyactiv-D Ultimate: Дискретни, но значителни подобрувања!

Mazda го освежи својот знаменосец, а ние поминавме неколку дена со новиот автомобил – па...

Малата Mazda 2 пристигна во Македонија!

Најновиот модел на јапонскиот бренд, урбаната Mazda 2 веќе пристигна и во Македонија!