full screen background image
Search

ТАГ:

Новата Mazda 3 ќе дебитира во Лос Анџелес

Mazda потврди дека наскоро ќе ја покаже најновата генерација на популарната „Тројка“ – и...

Пристигна освежената Mazda 6

Во салонот на Mazda во Скопје пристигна неодамна-освежената Mazda 6, која со себе носи многу...

Mazda ја освежи малата MX-5 – сега има повеќе моќ за уште повеќе забава!

Малата Mazda MX-5 ни е еден од омилените автомобили – а со освежувањето јапонскиот роудстер...

ТЕСТ: Mazda 6 Sport Combi 2.2 Skyactiv-D Ultimate – За оние кои вистински ја ценат практичноста!

Караваните остануваат несекојдневен избор за нашите купувачи – а ние го одбравме токму...

Во Женева пристигнува и освежената Mazda 6; ќе дебитира Skyactiv-X технологијата!

Освежената Mazda 6 ќе пристигне во Женева – и тоа во караванска изведба, а со неа ќе дебитира...

Mazda ја најавува својата иднина со Vision Coupe и Kai концептите!

Концептите кои Mazda ги подготви за Саемот на Автомобили во Токио ја најавуваат иднината на...

ТЕСТ: Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D 175 Ultimate AWD Auto – Повторување на успехот

Имавме одлична можност да поминеме неколку дена со новиот SUV на Mazda – и ја искористивме таа...

Toyota и Mazda ќе прават заедничка фабрика во Америка!

Пред само неколку моменти, двата јапонски производители потврдија дека ќе градат заедничка...

ТЕСТ: Mazda MX-5 RF 2.0 160 Evolution Auto – Најдобриот мал роудстер, подобар!

Поминавме викенд со RF-изведбата на Mazda MX-5 – да, малиот и популарен роудстер сега може да се...

Пристигна и Mazda MX-5 RF!

Во салонот на Mazda во Скопје стигна и привлечната изведба на MX-5 со цврст покрив која ја носи...

ТЕСТ: Mazda 3 2.2 SKYACTIV-D 150 Revolution – Уверлива јапонска компетитивност

Со неодамнешното освежување на популарната „Тројка“, Mazda го освежи популарниот компактен...

Пристигна целосно новата Mazda CX-5!

Популарниот SUV на јапонскиот производител влезе во својата втора генерација, а новиот...

Најдобрите дизајни за 2017 според Red Dot доаѓаат од Audi, Ferrari, Kia и Mazda!

Red Dot е институцијата која со години ги избира најдобрите дизајни и тукушто ги објавија...

Mazda ја претстави новата CX-5, пристигнува следната година

CX-5 е успешна приказна за Mazda – привлечниот и модерен SUV е еден од најпродаваните на...