full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Bugatti La Voiture Noire чини 16.7 милиони Евра!

Францускиот бренд тукушто ја откри современата интерпретација на Type 57 SC Atlantic – кој се...

Bugatti слави 110 години постоење со ексклузивниот Chiron Sport 110 Ans Edition

Bugatti (треба ли воопшто претставување?) слави 110 години од своето постоење! Турбулентното...

Утринска Гимнастика: Погледнете како се тестираат новите 3D-печатени титаниумски сопирачки на Bugatti Chiron

Bugatti оди чекор понатаму – тие ја направија најголемата 3D-испечатена компонента од...

Се соочија вистинскиот и „играчката“ Lego-Chiron

Bugatti го донесе примерокот на Chiron направен од Lego и го „соочи“ со вистинскиот хипер-автомобил.

Lego направи целосно функционален Bugatti Chiron во реална големина – сосе мотор, сосе сè!

Lego направи целосно-функционален Bugatti Chiron – за кој се искористени преку 1 милион Lego Technic...

Премиера: Bugatti Divo – Полесен, подинамичен, поскап, распродаден!

Светската премиера на Bugatti Divo значи една интересна нова насока за Bugatti – целта била да се...

Bugatti го најавува Divo – дали ќе биде верзија на Chiron или засебен модел?

Ексклузивниот модел ќе биде произведен во само 40 примероци и секој ќе чини по најмалку 5...

Сакате сопствен Bugatti Chiron? Сега можете да го имате – во LEGO изведба!

Изведбата на LEGO е во размер 1:8, има дури 3599 парчиња и доаѓа со целосно-функционален мотор,...

Bugatti во реално време ја следи телеметријата на секој Chiron!

Bugatti има три „летечки доктори“ кои се подготвени во секој момент да отидат кај било кој Chiron...

Женева 2018: Bugatti Chiron Sport е полесен и подинамичен – и чини најмалку 2.65 милиони евра!

Ниту Bugatti не изостана на овогодинешниот Саем на Автомобили во Женева – своето деби го...

Bugatti оваа година испорачa 70 примероци од Chiron

Ако направиме малку брза математика – оваа година Bugatti испорачале дури 105.000 коњски сили!

Bugatti Chiron и Juan Pablo Montoya поставија светски рекорд за 0-400-0 километри на час!

Мега-автомобилот на Bugatti и наследникот на легендарниот Veyron – новиот Chiron – започна со...

Вечерно Кино: Како е создаден извонредниот Bugatti Chiron!

National Geographic објави документарен филм во кој го опишува целиот процес на развивање на Bugatti Chiron,...

Bugatti Chiron ја доби 250-тата нарачка – половина од целосното производство

Само една година по претставувањето на Chiron, од Bugatti со радост изјавија дека веќе добиле 250...