Утринска Гимнастика: 417 километри на час со Bugatti Chiron на германскиот аутобан! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: 417 километри на час со Bugatti Chiron на германскиот аутобан!

Погледнете како изгледаат 417 километри на час во Bugatti Chiron – и тоа не на затворена патека, туку на германскиот аутобан!

Максималната брзина на Bugatti Chiron е електронски ограничена на 420 километри на час, а вака изгледаат 417 километри на час – и тоа потврдени со GPS мерење. Спектакуларно!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.