bugatti – Страница 4 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Утринска Гимнастика: Bugatti го најавува наследникот на Veyron!

Bugatti најавува ново поглавје и со видео, но и интересна игра на зборови најавува нов модел!

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот –...

Утринска Гимнастика: LaFerrari против Bugatti Veyron!

Што добивате кога на пренаменета аеродромска писта ќе ги ставите монструозниот Ferrari LaFerrari и...

Утринска Гимнастика: Како се правеше La Finale – последниот Bugatti Veyron

Bugatti неодамна го произведе последниот Veyron – а сега имаме можност да видиме како течел...

Bugatti Veyron La Finale – Крајот на една автомобилска ера…

Bugatti го претстави последниот Veyron, кој го носи името La Finale и со кој завршува производството на...

Просечниот сопственик на Bugatti Veyron има 84 автомобили, 3 авиони и една јахта!

Неодамна челниците на Bugatti излегоа со интересни статистики за сопствениците на...

Преставен уникатниот Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 1 of 1

Bugatti го претстави уникатниот Veyron Grand Sport Vitesse кој ја носи ознаката 1 of 1 и е вистински уникат...

2.35 милиони евра ви горат дупка во џебот? Тука е Bugatti Veyron Ettore Bugatti специјалната едиција!

Bugatti ја завршува својата „Les Légendes de Bugatti“ серија на специјални едиции со шесттата и финална...

Наследникот на Bugatti Veyron доаѓа следната година – ќе има хибриден погон и 1500 коњски сили!

Според извори во Bugatti, автомобилот ќе го задржи W16 моторот, но како што е тренд во моментов...

Полицијата во Дубаи доби и Bugatti Veyron!

Доколку Холивуд реши некогаш да сними сцени со полициска бркотница во Дубаи, тоа ќе биде...

Bugatti го претстави Veyron Grand Sport Vitesse Meo Constantini

Bugatti го претстави третиот (од вкупно пет) Les Legendes de Bugatti модел, кој е посветен на Meo Constantini,...

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse е најбрзиот кабриолет во светот!

Bugatti објави дека Veyron Grand Sport Vitesse официјално стана најбрзиот сериски спортски автомобил со...

Bugatti Gangloff Concept – Суперавтомобил од иднината со ретро елементи

Pawel Czyzewski ја создаде дизајнерската студија Bugatti Gangloff Concept, инспирирана од единствениот 1938 Type 57...

Bugatti Veyron Grand Sport Venet – Најбрзото уметничко дело во светот

Bugatti претстави уникатен Veyron, претворен во уметничко дело од страна на реномираниот...