full screen background image
Search

ТАГ: ,

Видео: Bugatti го најавува наследникот на Veyron – новиот Chiron

Наследникот на Veyron има навистина тешка задача – да го надмине легендарниот...

Вечерно Кино: Како се правеше Bugatti Vision GT

Погледнете зад сцената и дознајте како луѓето од Bugatti го дизајнираа и развиваа екстремниот...

Bugatti го претстави својот екстремен Vision GT!

Ако некој производител заслужуваше да направи свој Vision GT автомобил, тогаш тоа би бил Bugatti...

Официјално претставен Bugatti Vision Gran Turismo – дали го најавува наследникот на Veyron?

Bugatti го претстави својот виртуелен тркач, но концептот ќе има своја премиера и во...

Утринска Гимнастика: Bugatti го најавува наследникот на Veyron!

Bugatti најавува ново поглавје и со видео, но и интересна игра на зборови најавува нов модел!

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот –...

Утринска Гимнастика: LaFerrari против Bugatti Veyron!

Што добивате кога на пренаменета аеродромска писта ќе ги ставите монструозниот Ferrari LaFerrari и...

Утринска Гимнастика: Како се правеше La Finale – последниот Bugatti Veyron

Bugatti неодамна го произведе последниот Veyron – а сега имаме можност да видиме како течел...

Bugatti Veyron La Finale – Крајот на една автомобилска ера…

Bugatti го претстави последниот Veyron, кој го носи името La Finale и со кој завршува производството на...

Просечниот сопственик на Bugatti Veyron има 84 автомобили, 3 авиони и една јахта!

Неодамна челниците на Bugatti излегоа со интересни статистики за сопствениците на...

Преставен уникатниот Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 1 of 1

Bugatti го претстави уникатниот Veyron Grand Sport Vitesse кој ја носи ознаката 1 of 1 и е вистински уникат...

2.35 милиони евра ви горат дупка во џебот? Тука е Bugatti Veyron Ettore Bugatti специјалната едиција!

Bugatti ја завршува својата „Les Légendes de Bugatti“ серија на специјални едиции со шесттата и финална...

Наследникот на Bugatti Veyron доаѓа следната година – ќе има хибриден погон и 1500 коњски сили!

Според извори во Bugatti, автомобилот ќе го задржи W16 моторот, но како што е тренд во моментов...

Полицијата во Дубаи доби и Bugatti Veyron!

Доколку Холивуд реши некогаш да сними сцени со полициска бркотница во Дубаи, тоа ќе биде...