Утринска Гимнастика: LaFerrari против Bugatti Veyron! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: LaFerrari против Bugatti Veyron!

Што добивате кога на пренаменета аеродромска писта ќе ги ставите монструозниот Ferrari LaFerrari и моќниот Bugatti Veyron? Драг-трката на деценијата, секако!

LaFerrari има само 50 коњски сили помалку од Bugatti Veyron, но тежи околу 500 килограми помалку. Што мислите, кој ќе биде прв на целта?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.