full screen background image
Search

ТАГ:

Новиот KIA Sorento добива Smartstream хибриден погон

Новиот голем SUV на KIA ќе добие Smartstream плаг-ин хибриден погон со системска моќност од 230 коњски...

Први официјални фотографии од новиот KIA Sorento

Премиерата на новиот KIA Sorento е закажана за следниот месец во Женева, но веќе ги имаме првите...

Kia Sonet Concept претставува најава за нов мал градски кросовер

На автомобилскиот саем во Делхи, Индија, Корејскиот бренд го прикажа концептот за нов тренди...

ТЕСТ: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 Launch Edition – Урбан, ексцентричен Ceed.

Полека но сигурно, KIA ја заокружи гамата на Ceed модели – покрај обичната и караванската...

Македонска премиера на новиот KIA XCeed!

Вчеравечер на гала-настан, КИА Моторс Македонија го претстави најновиот член на...

Динамичниот Rio GT-Line пристигна во салонот на KIA Моторс Македонија

KIA го нуди малиот Rio во динамична, GT-Line изведба која го прави компактниот градски хечбек да...

ТЕСТ: KIA Proceed 1.6 T-GDI 204 DCT7 GT – Убавината на неконвенционалното

Новиот KIA Proceed е еден од најконтраверзните нови автомобили – бидејќи ги напушта сите...

KIA XCeed и Ceed SW добиваат плаг-ин хибридни изведби

Плаг-ин хибридните изведби на KIA XCeed и караванската изведба на Ceed ќе можат да поминат до 60...

Македонска премиера на новиот KIA Proceed

Пред само неколку моменти, македонскиот импортер за возилата на KIA – КИА Моторс...

KIA подготви тркачки Stinger GT со 420 коњски сили!

Уникатниот Stinger GT420 е базиран на пред-продукциски примерок на Stinger GT кој требало да биде...

ПРЕМИЕРА: KIA официјално го претстави новиот XCeed!

Со тукушто-претставениот XCeed, KIA ја комплетира гамата на модели од семејството Ceed – и...

ПРЕМИЕРА: Seltos е новиот глобален кросовер на KIA

По неколку протечени фотографии и неколку најави, KIA официјално го претстави Seltos – малиот,...

KIA XCeed ќе добие целосно-дигитални инструменти

Новиот кросовер на KIA ќе добие целосно-дигитална инструмент табла.

Новите KIA Rio и Stonic Vision пристигнаа во салонот на КИА Моторс

Добро-познатите KIA Rio и Stonic сега се достапни во новата Vision генерација –  која доаѓа со...