full screen background image
Search

ТАГ:

Македонска премиера на новиот KIA Proceed

Пред само неколку моменти, македонскиот импортер за возилата на KIA – КИА Моторс...

KIA подготви тркачки Stinger GT со 420 коњски сили!

Уникатниот Stinger GT420 е базиран на пред-продукциски примерок на Stinger GT кој требало да биде...

ПРЕМИЕРА: KIA официјално го претстави новиот XCeed!

Со тукушто-претставениот XCeed, KIA ја комплетира гамата на модели од семејството Ceed – и...

ПРЕМИЕРА: Seltos е новиот глобален кросовер на KIA

По неколку протечени фотографии и неколку најави, KIA официјално го претстави Seltos – малиот,...

KIA XCeed ќе добие целосно-дигитални инструменти

Новиот кросовер на KIA ќе добие целосно-дигитална инструмент табла.

Новите KIA Rio и Stonic Vision пристигнаа во салонот на КИА Моторс

Добро-познатите KIA Rio и Stonic сега се достапни во новата Vision генерација –  која доаѓа со...

Hyundai и KIA инвестираат 80 милиони евра во Rimac

Хрватскиот производител на електрични супер-автомобили и јужнокорејскиот гигант ја...

ГАЛЕРИЈА: 2019 Авто Плус Street Show

Вчера се одржа првото Avto Plus Street Show, а ние пренесуваме мала галерија од настанот!

ТЕСТ: KIA Ceed 1.0 T-GDI 120 Black Pack – Ceed по наш мерак!

Малиот турбо-бензинец тотално го трансформира Ceed – а Black Pack пакетот му дава доза на...

KIA Stinger GTS – корејска drift-машина?

САД е пазарот каде Kia ужива голема доверба, па токму затоа корејскиот производител се...

Новиот KIA Ceed сега е достапен со 1-литарски турбо-бензинец и интересниот Black Pack!

Новиот Ceed веќе е навистина популарен кај нашите купувачи – а сега е достапен со уште...

Отворен нов салон на Киа Моторс Македонија во Струмица

Вчеравечер официјално и свечено беше отворен новиот салон на Киа Моторс Македонија во...

KIA во Женева ќе го претстави новиот XCeed, како и концепт за електричен автомобил

KIA се подготвува за сериозен настап во Женева – со XCeed ќе ја комплетира Ceed понудата, но ќе...

Објавени финалистите за Автомобил на Годината во Македонија за 2019

Националното жири за Избор на Автомобил на Годината во Македонија ги објави финалистите кои...